Samsung çıkardığı amiral gemilerde genellikle iki farklı chipset kullanmaktadır. Samsung Galaxy S9’da da bu durum söz konudur. ABD ve Çin’de satılan Galaxy S9 modellerinde Snapdragon 845 chipset yer alırken diğer ülkelerde satılan Galaxy S9 modellerinde Exynos 9810 chipset kullanılmaktadır. Peki bu iki chipsetten hangisi daha hızlı ?

Türkiye’de dahil olmak üzere ABD ve Çin’in dışında kalan ülkelerde satılan tüm Galaxy S9 modellerinde Exynos 9810 chipset bulunmaktadır. Samsung her ne kadar tanıtımlarında Snapdragon 845 chipset kullanıyoruz diye övünse de birçok Galaxy S9 modelinde bu chipset bulunmamaktadır. Peki bu iki chipset arasında nasıl bir performans farkı var ? Hangi chipset daha hızlı ? Bunun öğrenmek için Phonebuff youtube kanalı güzel bir hız testi karşılaştırması yaptı ve bu sorulara en güzel yanıtı verdi.

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı hız testi videosunda Snapdragon 845 ve Exynos 9810 chipsete sahip iki Galaxy S9 modeli karşılaştırıldı. Hız testinde 16 farklı oyun ve uygulama ardarda iki tur olacak şekilde çalıştırılıyor.

Testi Snapdragon 845 chipset bulunan model 1 dakika 53 saniyede tamamlarken Exynos 9810 chipste sahip model 2 dakika 6 saniyede tamamlıyor.

Paylaş.

Yorum Yap