Ana sayfa Haberler Galaxy S9 Duyuru Tarihi Resmiyet Kazandı

Galaxy S9 Duyuru Tarihi Resmiyet Kazandı

0

Samsung, basın mensuplarına Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için davetiyelerini gönderdi ve yeni amiral gemilerinin duyuru tarihi de resmiyet kazanmış oldu. Galaxy S9’un duyuru tarihi 25 Şubat olarak açıklandı.

Beklendiği gibi Samsung, MWC 2018’de yeni S serisi amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı tanıtacak. Basın mensuplarına davetiye gönderen Samsung, telefonların duyuru tarihini de 25 Şubat olarak açıkladı. Davetiyede 9 rakamına ve kameraya dikkat çekiliyor. Bu da Samsung’un yeni modellerinde çok gelişmiş bir kameranın bizleri beklediğine işaret ediyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın özellikleri hakkında henüz resmi bir açıklama olmasa da ortaya çıkan sızıntılar telefonun birçok özelliği hakkında bizlere bilgi veriyor. Yeni amiral gemilerinin yine 18:9 en boy oranına sahip çerçevesiz ekranla gelmesi bekleniyor. Galaxy S9’de tek arka kamera, S9+’da ise çift arka kamera olması bekleniyor.

Bir önceki model olan Galaxy S8’in arka tarafında yer alan parmak izi okuyucunun konumu çok eleştirilmişti ve Samsung bu konuya el atıp yeni modelde parmak izi okuma sensörünü kameranın altına konumlandıracak. Kamera tarafında büyük gelişmeler beklenirken 1080p’de 420 fps çekim olması beklenen kamera özellikleri arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ için 26 Şubat’ta ön siparişlerin alınması ve 16 Mart‘ta müşterilere ulaştırılması bekleniyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here