Ana sayfa BLOG Galaxy S8’in iPhone 7’den Daha İyi Olan 8 Özelliği

Galaxy S8’in iPhone 7’den Daha İyi Olan 8 Özelliği

0

Galaxy S8’in objektif olarak iPhone 7’den daha iyi olan özelliklerini sizler için sıraladık. Dikkat ederseniz objektif olarak diyoruz yani göreceli değil ispat edilmiş daha iyi olan özellikleri. Burada iPhone fanları kızabilir ama Galaxy S8’in çok daha iyi olduğu, tercih sebepleri bulunuyor.

Ekran

‘Retina’ teriminin hayali cazibesini bir kenara bırakın ve gerçeklere bakın: Galaxy S8, benzer bir alan paylaşımına rağmen iPhone 7’den çok daha büyük bir ekrana sahip, daha yüksek çözünürlük ve daha fazla piksel yoğunluğu, (Tartışmalı olarak) daha iyi görüntüleme teknolojisi ve çok daha küçük çerçeveler. Evet, hafif bir yükseklik farkı var, ancak daha büyük, daha iyi bir ekran için olması gereken bu. Ve Galaxy S8 daha uzun en boy oranı nedeniyle elinizde daha küçük bir telefon varmış gibi hissettiriyor.

Kilit Açma ve Şifreleme Seçenekleri

Galaxy S8’de çok fazla kilit açma seçeneği var. Öte yandan iPhone 7’de (kuşkusuz iyi) TouchID var, ama hepsi bu, ayrıca bir yedek PIN. Öte yandan Galaxy S8, tanıdık PIN / şifre / desen seçeneklerinin yanı sıra bir yüz tanıma özelliği, bir parmak izi tarayıcı ve bir iris tarayıcıya sahip. Daha fazlası her zaman daha iyi değildir, ancak TouchID ve S8 parmak sensörü eşit derecede iyi olduğunda, tüm diğer S8 seçenekleri, özellikle de iris tarayıcı, bu alanda Galaxy S8’i iPhone 7’den daha üstün kılıyor.

Tasarım

Tasarım için göreceli diyebilirsiniz. Ancak Galaxy S8, iPhone 7 modelinden çok daha fütüristik bir görünüme sahip. Fütüristik nedir diyenler için : Tasarım ve mimaride kullanılan Fütüristik, kendi zamanına göre ileriyi öngörebilen, ilerici-modern çizgiler taşıyan demektir. Bunun dışında Galaxy S8’in kamerasında neredeyse yok denecek kadar az çıkıntı bulunuyor. iPhone 7 kamerası ise rahatsız edecek derecede bir çıkıntıya sahip.

MikroSD Kart Desteği

Evet, Galaxy S8 64 GB dahili depolama alanına sahipken, iPhone 7 32/128 ve 256 GB dahili depolama alanı seçenekleri sunuyor. Ancak Galaxy S8 sahipleri, istedikleri zaman telefonlarına yalnızca bir microSD kartı ekleyerek depolama alanlarını 256 GB’a kadar genişletebiliyorlar. Ve bunun için ek bir 100 $ veya 200 $ ödemek zorunda kalmadan.

3.5mm Kulaklık Girişi

Apple, geçen yıl görünüşte şirketin diğer teknolojiler için daha değerli iç alana sahip daha ince bir telefon yapabilmek için iPhone 7’deki 3.5 mm kulaklık bağlantı noktasına veda etti. Sebep ne olursa olsun, kulaklık girişi olan Galaxy S8, iPhone 7’den daha iyi bir IP su geçirmezliğine sahip. Ayrıca bir nimet gibi sunulan AirPod fiyatları cep yakıyor. Bununla birlikte Galaxy S8 kablosuz kulaklıklarla eşleşebiliyor.

Kablosuz Şarj ve Batarya

Galaxy S8, kablolu hızlı şarj ve kablosuz şarjı desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda kablosuz hızlı şarj işlemi de yapıyor. Bu saydığımız özelliklerin hiçbirini iPhone 7 sunmuyor. Ayrıca Galaxy S8, hem daha büyük batarya sahip hem de daha uzun kullanım sunuyor. Dün paylaştığımız yazımızdan Galaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus batarya kullanım testinde de bunu görebilirsiniz.

Özelleştirme

Özelleştirme diyince aklınıza tipik “Android’in iOS’tan daha özelleştirilebilir” anlamı gelmesin. Samsung normalden daha fazla özelleştirme seçeneği eklemiş durumda. Galaxy S8’de Sürekli Açık Ekranı (Always on Display) istediğiniz gibi özelleştirebilir, kilit ekranına dilediğiniz kısayolları ekleyebilir, Bixby ve Google Assistant’tan dilediğiniz sanal asistanı seçebilirsiniz.

DeX

Dex, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile beraber tanıttığı muazzam bir cihaz. DeX sayesinde Galaxy S8’i PC’ye dönüştürebiliyorsunuz. Bunun için Galaxy S8, klavye, mouse ve monitörü Dex’e bağlamanız yeterli.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here