Ana sayfa Haberler Galaxy S8, Oreo Güncellemesi Ocak Sonunda Gelebilir

Galaxy S8, Oreo Güncellemesi Ocak Sonunda Gelebilir

0

Samsung, Kasım ayı başlarında Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için Android 8.0 Oreo Beta programını başlamıştı. Şirket, beta programının 15 Ocak’ta biteceğini duyurdu. Bu da gösteriyor ki Android Oreo’nun son sürümü Ocak sonuna kadar Galaxy S8 kullanıcılarına dağıtılmaya başlanabilir.

Geçmişe baktığımızda Samsung’un Nougat güncellemesinde 5 beta programı sunduğunu ve daha sonra nihai sürümü yayınladığını görüyoruz. Aynı program Android Oreo için de yapılıyor. Şuan Oreo beta programları tamamlanıyor ve sonrasında ise nihai Android Oreo güncellemesi Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘a gelecek.

Reddit’den gelen kaynakta Galaxy S8 Android Oreo beta programının 15 Ocak’ta bittiğini gösteren ekran görüntüsü yer alıyor. Daha önce Wi-Fi Alliance’da Galaxy S8’in sertifikaları görüntülenmişti, bunlarda ayrı bir kanıt olarak karşımıza çıkıyor. Ancak ABD’ye özgü modeller listede yoktu. Bu da güncellemenin ABD’deki cihazlara biraz daha geç geleceği anlamına geliyor.

Şuan eldeki veriler bunlar ve güncelleme tarihi biraz tahmin aşamasında. Ancak beta programının bitmesi demek güncellemenin en yakın tarihte geleceği anlamına geliyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here