Ana sayfa Haberler Galaxy S8+ Batarya Test Sonuçları Açıklandı

Galaxy S8+ Batarya Test Sonuçları Açıklandı

0

Zaten Samsung Galaxy S8+‘ın inanılmaz bir telefon olduğunu biliyoruz: çarpıcı, fütüristik tasarımı var, kamerası var ve performansı var ama pil ömrü açısından nasıl bir diye düşünüyorduk. Sonunda Galaxy S8+’ın bataryasının uzun kullanım testi ve 0’dan 100’e kaç dakikada şarj olduğu bilgileri test edildi.

Sonuç olarak Galaxy S8+, 6,2 inç  boyutunda büyük bir ekrana sahip ve böyle büyük bir ekrana güç vermek zor bir durum. Aynı şekilde çok güçlü bir sistem çipine sahip (bu test için, S8 + ‘nin Exynos 8895 sürümü kullanıldı). Her iki faktör potansiyel olarak çok fazla enerji tüketebilir.

Galaxy S8+’ın uzun kullanım pil ömrü test sonucu tam 8 saat olarak belirlendi. Yapılan testlerde en uzun kullanım sunan telefon ise iPhone 7 Plus oldu. iPhone 7 Plus 9 saat 5 dakikalık kullanım sunuyor. Batarya testi tablosunda bulunan diğer akıllı telefonlardan iPhone 7 7 saat 46 dakika, Huawei P10 7 saat 42 dakika, Google Pixel XL ise 7 saat 19 dakika kullanım sunabildiler.

Özetlemek gerekirse Galaxy S8+’ın 3,500 mAh bataryası oldukça iyi bir kullanım sunuyor denebilir. 3,500 mAh’lik bataryanın Galaxy S8+’a yetersiz olacağı düşünülüyordu ancak Samsung’un oldukça iyi bir iş başardığını görülüyor.

Ayrı bir not olarak, son zamanlarda, özellikle 14nm Snapdragon 625 sistem yongasına sahip olan daha uygun fiyatlı telefonların pil ömrü açısından dikkat çekici olduğunu fark ettik. Ancak Galaxy S8+ çok daha güçlü bir işlemciye ve daha yüksek bir çözünürlüğe sahip ekran barındırıyor. Hala, amiral gemisi dereceli cihazlar hakkında konuştuğumuzda, Galaxy S8+ kesinlikle en iyiler arasındadır. Böyle bir telefonla, yoğun bir tam gün geçireceğiniz belli.

Pil kullanımının diğer bir önemli özelliği bir pili %0-100 arasında tam şarj etmek için geçen zamandır. Galaxy S8+, Hızlı Uyarlanabilir Şarjı (Fast Adaptive Charging) destekliyor ve yalnızca 1 saat 40 dakika içinde pilini tamamen şarj edebiliyor. Bu gördüğümüz en hızlı şarj süresi değil ancak iyi bir değer.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here