Ana sayfa Haberler Galaxy S8 1000 FPS Video Kaydı Yapabilecek

Galaxy S8 1000 FPS Video Kaydı Yapabilecek

0

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile ilgili her gün yeni bilgiler ve sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu seferde Galaxy S8’in kamerası hakkında bilgiler paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre Galaxy S8’in arka kamerası 1000 fps’de video kaydı yapabilecek.

Çıkan haberlere göre Galaxy S8’in kamerası 1000 fps yani saniyede 1000 kare fotoğraf yakalayıp ultra yavaş çekim imkanı sunacak. Daha önce ortaya atılan bilgilerde Galaxy S8’in arka kamerasının yine 12 MP olacağı duyurulmuş ve bu Samsung severleri pek memnun etmemişti. Ancak anlaşılan o ki Samsung kamerasına güçlü özellikler katarak geliyor.

MWC 2017’de Sony yeni amiral gemileri Xperia XZs ve Xperia XZ Premium modelleri tanıtmış ve bu modelleri dünyanın ilk super slow motion (ultra yavaş çekim) video çekimi yapan akıllı telefonları olarak lanse etmişti. Sony’in akıllı telefonları 960 fps ile kayıt yaparken Samsung’da buna karşılık olarak 1000 fps olarak video çekimi özelliğini yeni amiral gemisine getirecek.

Samsung’un bunu başarabilmek için kamera sensörü ile görüntü sinyal işlemcisi devreleri arasına ekstra DRAM bellek bileşeni eklemeyi düşündüğü söyleniyor.

Bu bilginin dışında Galaxy S8’in ön kamerasının 8 MP olacağını ve telefonun ön tarafında 3.7 MP’lık Iris tarama kamerasının olacağını da belirtelim.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here