Ana sayfa BLOG Galaxy S7’yi iPhone 6s’e Tercih Etmeniz İçin 25 Neden

Galaxy S7’yi iPhone 6s’e Tercih Etmeniz İçin 25 Neden

0

Büyük rekabet içinde olan Samsung ve Apple’ın amiral gemileri Galaxy S7 ve iPhone 6s’i sizler için karşılaştırdık. Sonuç olarak Galaxy S7’nin iPhone 6s’den daha iyi olduğu 25 özelliğini sizler için sıraladık.  İşte Galaxy S7’nin iPhone 6s’den daha iyi olan özellikleri.

1. Ekran

Galaxy S7 5.1 inç boyutundaki ekranıyla 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunarken iPhone 6s 4.7 inç boyutundaki ekranıyla 1334 x 750 piksel çözünürlük sunuyor.

2. Always On Display (Her zaman açık ekran)

2016 yılında hayatımıza giren Always On Display özelliği Galaxy S7’de bulunurken iPhone 6s’de bulunmuyor. Always On Display özelliği ekran kapalı olduğu zaman telefon ekranında saat, tarih, bilgirim gibi bilgilerin gözükmesini sağlıyor.

3. Arka Kamera

Samsung bu sene geliştirdiği yeni piksel teknolojisi ile bir çığır açtı diyebiliriz. 12 MP olan ancak daha büyük piksel boyutuna ve diyafram açıklığına sahip olan Galaxy S7’nin kamerası karanlık ortamlar da dahil olmak üzere iPhone 6s’den daha iyi fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca OIS (Optik resim sabitleme) teknolojisi sayesinde Galaxy S7 ile çekilen videolarda titreme büyük ölçüde engelleniyor.

4. Ön Kamera

Galaxy S7’nin ön kamerası daha geniş açılı lense sahip olduğu için arkadaşlarınızla daha rahat grup selfieleri çekebilirsiniz.

5. Kamera Kısayolu

Galaxy S7’de kamera kısayolu ile kameranızı hangi ekranda olursanız olun Home tuşuna iki kere üst üste basarak açabilirsiniz. Buda ani gelişen olayları anında fotoğraflamayı sağlıyor.

6. Kalp Hızı

Galaxy S7’nin arka kısmında bulunan sönsörü kullanarak kalp atış hızınızı anlık olarak ölçebilirsiniz.

7. IP68 Sertifikası

Galaxy S7 IP68 sertifikalı suya ve toza karşı dayanıklı yapıya sahiptir. Böylece Galaxy S7 ile yağmurdan, tozdan korkmaz hatta havuz altında fotoğraflar çekebilirsiniz.

8. MikroSD Desteği

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7’de en çok beğeni toplayan şeylerden biri MikroSD kart desteğinin olması diyebiliriz. Galaxy S7, 200 GB’a kadar mikrosd kart desteği sunuyor. Böylece telefonunuzla dilediğiniz gibi fotoğraf ve video çekebiliyorsunuz. iPhone 6s ise mikrosd yuvasına sahip değil.

9. Dahili Depolama Alanı

Galaxy S7 32GB ve 64 GB dahili depolama alanı seçeneği sunarken iPhone 6s 16GB, 64GB ve 128GB dahili depolama alanı seçeneği sunuyor. Ancak aynı fiyatta Galaxy S7 32 GB depolama alanına sahipken iPhone 6s 16 GB depolama alanına sahip. Ayrıca S7’nin mikrosd desteğini de unutmamak lazım.

10. Çoklu Pencere

Android’in nimetlerinden biri olan Multi-Windows yani çoklu pencere özelliği sayesinde aynı anda youtube’den video izlerken maillerinizi kontrol edebilirsiniz.

11. Private Mode (Özel mod)

Galaxy S7’de bulunan özel mod özelliği sayesinde dilediğiniz fotoğraf, video, belge vb. özel klasörüne atabilir ve bunlara erişebilmek için parmakizi sensörünü zorunlu kılabilirsiniz.

12. SOS Acil Durum Mesajı

Galaxy S7’de bulunan SOS Acil Durum mesajı özelliği ile tehlikeli durumlarda güç düğmesine 3 kez üst üste basarak önceden belirlediğiniz kişilere ön kamera fotoğrafı ve Konum bilginizi gönderebilirsiniz.

13. Kişiselleştirilebilir Temalar

Android’in tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri insanlara özgürlük sunmadır dersek yanlış olmaz. Samsung Galaxy S7 telefonunuzun temasını da istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

14. LED Bildirim Işığı

Galaxy S7’de bulunan Led bildirim ışığı sayesinde gelen cevapsız aramalar, whatsapp, snapchat, messenger gibi bildirimler bu led ışık sayesinde görülebiliyor. Led ışığın en güzel yanı da uygulamaya göre renginin değişmesi. Snapchat için sarı yanan led ışık messenger için yeşil yanıyor.

15. Hızlı Şarj

Galaxy S7’nin iPhone 6s’den daha iyi olduğu bir konuda hızlı şarj özelliği. S7 yarım saatten daha az sürede %50 şarj olabiliyor. Samsung’un resmi kaynaklarında ise uygun koşullarda yarım saatte %83 şarj edildiği söylenmekte.

16. Batarya

Galaxy S7 Ultra Güç tasarrufu modu sayesinde çok daha uzun kullanım imkanı sunuyor.

17. Wireless Şarj

Galaxy S7’nin en güzel özelliklerinden biri olan wireless şarj sayesinde kablolarla uğraşmadan telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Böyle bir özellik halen iPhone modellerinde bulunmuyor.

18. Default (Varsayılan) Uygulama

Android’in bir diğer nimeti varsayılan yani tercih edilen uygulamayı belirleyebilmeniz. Örneğin Skype uygulamasını varsayılan uygulama olarak seçip internetteki bir numarayı tıkladığınızda skype üzerinden arayabilirsiniz. Veya Whatsapp’ı varsayılan mesajlaşma uygulamanız olarak seçebilirsiniz.

19. Dosya Yöneticisi

Dosya yöneticisi sayesinden telefonunuzda bulunan tüm dosyalara erişebilir istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz. Aynı PC gibi klasörleri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. iPhone’da ise iTunes’e bağımlısınız.

20. Pano (Clipboard)

Pano sadece bir kopyala yapıştır özelliğinden çok daha fazlasını sağlıyor. Seçip panoya kopyaladığınız bir mesaj veya resim panoda kalıyor ve istediğiniz zaman tek tıkla ulaşabiliyorsunuz. Tabi ki yine temizle seçeneği ile panoyu temizleyebilirsiniz.

21. OTG

OTG yani On The GO özelliği sayesinde USB kablo yardımı ile telefonunuzu bir mouse, klavye, hard disk vb. bağlayabilirsiniz. Bir oyun konsolunu Galaxy S7’ye Usb kablo yardımı ile bağlayabilir telefondaki oyunları oyun konsolundan oynabilirsiniz. Veya bir Flaş Diski telefona bağlayabilir ve telefonunuzdan flaş diskin içindeki dosyalara istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz.

22. İki Saatlik İade Süresi

Android marketten ücretli oyun ve uygulamaları satın aldığınız zaman iki saatlik bir cayma süresi vardır. İsterseniz bu 2 saat içinde aldığınız hizmeti geri iade edebilirsiniz.

23. Samsung Pay

Samsung alışverilerde kullanılan Samsung Pay ile de Apple Pay’e büyük fark attı. Apple Pay 700.000 noktada aktif iken Samsung Pay 30.000.000 noktada kullanılabiliyor.

24. Paylaşım Kolaylığı

Bir metni veya resmi tek tıklama ile paylaşabilirsiniz. Galaxy S7’de bulunan bir özellik sayesinde paylaşım butonuna tıkladığınız zaman sık kullandığınız uygulamalar ve sık görüştüğünüz kişiler listesinin başında çıkar böylece daha hızlı ve kolay paylaşım yapabilirsiniz.

25. Planlanan Mesajlar

Planlanan Mesajlar (scheduled text) özelliği sayesinde arkadaşlarınızın doğum gününde veya özel günlerde telefonunuz otomatik olarak mesaj gönderebiliyor. Bunun için tek yapmanız gereken mesaj uygulamasında kişiyi seçip mesajı yazmak. Sonrasında ekranın üst kısmında bulunan “Daha Fazla” seçeneğini seçip açılan menüden Planlanan Mesaj seçeneği seçmek ve göndermek istediğiniz tarihi belirlemek.

Bu yazımızda Samsung Galaxy S7’nin iPhone 6s’den daha iyi olduğu özellikleri sıraladık. Ama unutmayın ki bunlar sadece belirli konular. Bazı konularda da tabiki iPhone 6s daha iyidir. Sizlerde bizimle yorumlarınızı paylaşırsanız seviniriz. iPhone 6S’in Galaxy S7’den Daha İyi Olan 21 Özelliği yazımız yayınlandı.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here