Ana sayfa BLOG Galaxy S7’nin LG G5’den Daha İyi Olan 15 Özelliği

Galaxy S7’nin LG G5’den Daha İyi Olan 15 Özelliği

0

Bu yazımızda Galaxy S7 ve LG G5’i karşılaştırmaya devam ediyoruz. Bir önceki LG G5’in Galaxy S7’den İyi Olan 15 Özelliği yazımızda LG G5’in Galaxy S7’ye kıyasla daha başarılı olduğu özelliklerini listelemişdik. Bu yazımızda ise Galaxy S7’nin LG G5’den daha iyi olan özelliklerini listeledik. İlk çıkışlarında aynı fiyata sahip olan telefonlardan şuan Galaxy S7’nin daha pahalı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Galaxy S7’nin LG G5’den Daha İyi Olan Özellikleri

1. IP68 Suya ve Toza Dayanıklılık

IP68 sertifikasına sahip olan Galaxy S7 suya ve toza karşı dayanıklıdır. Kirlenen Galaxy S7’yi musluğun altında gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz.

galaxy-s7-ip68

2. Wireless Şarj

Samsung Galaxy S7 wireless şarj özelliğine sahiptir. Böylece kablo derdi olmadan telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

galaxy-s7-wireless-sarj

3. Multi-Windows (Çoklu Pencere)

Galaxy S7’de bulunan çoklu pencere özelliği sayesinde aynı anda birden fazla uygulamayı ekranda görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

4. Tek Elle Kullanım

Tek elle kullanım özelliğini aktif hale getirdikten sonra home tuşuna 3 kez ardarda basarak ekranı tek elle kullanım için uygun boyuta getirebilirsiniz.

5. Ultra Güç Tasaruf Modu

Samsung Galaxy S7’de bulunan Ultra Güç tasarruf modu ile şarjınızı çok daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

6. Kalp Hızı Ölçer

Galaxy S7’de bulunan sensörler sayesinde kalp atış hızınızı ölçebilirsiniz.

7. Samsung Pay

Samsung’un ödeme yöntemi olan samsung pay ile 30 milyon civarı noktada telefonunuz ile ödeme yapabilirsiniz. LG G5’de bulunan Android Pay ise sadece NFC’li terminallerde kullanılabilmekte.

8. Fiziksel Butonlar

Galaxy S7’de bulunan fiziksel home, geri ve uygulama tuşu hem daha pratik bir kullanım sunuyor hem de ekranda yer kaplamıyor.

9. Oyun Aracı

Galaxy S7’de bulunan oyun araçları sayesinde oyunlarda ekran görüntüsü almak, ekran videosu çekmek daha kolay. Ayrıca oyun esnasında bildirimleri kapatabilirsiniz.

galaxy-s7-oyun-araclari

10. SOS Mesajı

Galaxy S7’de bulunan acil durum mesajı özelliği sayesinde acil durumlarda önceden belirlediğiniz kişilere konum bilginizi gönderebilirsiniz.

11. Akıllı Bekleme

Galaxy S7’nin ekranına baktığınız sürece ekran kararmaz ve açık kalır. Telefonun ön kamerası yüzünüzü algılar ve arka planda telefon ekranına baktığınızı hesapladığı için ekranı kapatmaz. LG G5’de ise böyle bir özellik yoktur.

12. Akıllı Uyarı

Galaxy S7 telefonunuza cevapsız çağrı, mesaj veya bildirim aldığınızda telefonu elinize aldığınız anda telefonunuz titrer ve bildirim aldığınızı anlarsınız.

13. Düşük Işıkta Daha İyi Fotoğraflar

Samsung’un Galaxy S7 ile devrim niteliğinde geliştirdiği daha büyük boyutlu pikselleri sayesinde düşük ışıkta daha kaliteli ve aydınlık fotoğraflar çekebilirsiniz.

14. Daha İyi Ekran

Aslına bakılırsa LG G5 de çok kaliteli bir ekranlara sahip. Ancak Galaxy S7’nin ekranı tartışmasız olarak en iyi ekran. S7’nin ekranı zengin renkleri, derin siyahı ve ekran modu değiştirme özelliği ile bir adım öne çıkıyor. Ekran modu özelliği ile telefon ekranını Sinema, Fotoğraf, Temel ve Uyarlanabilir olarak ayarlayabilirsiniz.

15. Tutuş Kolaylığı

5.1 inç boyutundaki Galaxy S7, 5.3 inç boyutundaki LG G5’e göre daha rahat bir tutuş sağlıyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here