Apple’ın amiral gemisi iPhone 11 Pro Max bu seferde batarya kullanım testinde Samsung Galaxy S20 Ultra‘nın karşısında çıktı. Sizlerle daha önce Galaxy S20 Ultra ve iPhone 11 Pro Max’ın hız testini paylaşmıştık. Peki bu telefonlar nasıl bir batarya kullanımı sunuyor? Cevabı yazımızdaki test videosunda.

Akıllı telefon pazarının şuan en iyileri konumunda olan iPhone 11 Pro Max ve Galaxy S20 Ultra batarya kullanım testinde karşı karşıya geldi. Akıllı telefonların sahip olduğu özellikler kadar sundukları batarya süresi de oldukça önemlidir. Peki bu iki amiral gemisinden hangisi daha uzun kullanım sunuyor. Bunu öğrenmek için Phonebuff youtube kanalı bir test videosu hazırladı.

İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman Galaxy S20 Ultra, 5000 mAh batarya, Snapdragon 865 yonga seti, 6.9 inç Dinamik AMOLED ekran, 2400 x 1080 piksel çözünürlük ve 120Hz ekrana yenileme özelliğine sahipken, iPhone 11 Pro Max, 3969 mAh batarya, A13 Bionic yonga seti, 6.5 inç AMOLED ekran, 2688 x 1242 piksel çözünürlük ve 60Hz ekran yenileme özelliklerine sahipler. Burada en dikkat çeken detay Galaxy S20 Ultra’nın sunduğu 120Hz ekran yenileme hızı. Bu hız telefonun daha iyi bir ekran deneyimi sunmasını sağlıyor. Ancak 120Hz ekran yenime hızı ve daha büyük bir ekran tahmin edebileceğiniz gibi daha fazla batarya kullanımına neden oluyor.

iPhone 11 Pro Max özellikleri
Samsung Galaxy S20 Ultra özellikleri

Hazırlanan batarya kullanım testinde her iki telefonla birer saat olacak şekilde telefon görüşmesi, mesajlaşma, mail, internette sörf, ingtagram, youtube, snapchat, oyun, google haritalar ve spotify kullanımı yapılıyor. Ayrıca telefonlar kapalı konumda bekletiliyor ve bu sürelerde telefonların ne kadar batarya harcadığı gösteriliyor. Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri batarya kullanım testiyle başbaşa bırakalım.

Batarya testi hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Paylaş

Yorumdan çık