Ana sayfa Haberler Galaxy Note 9, Beklenenden Erken Tanıtılabilir

Galaxy Note 9, Beklenenden Erken Tanıtılabilir

1

Bildiğiniz gibi Samsung her yıl iki amiral gemi modeli tanıtıyor. Bunlardan biri Galaxy S serisi diğeri ise Galaxy Note serisi oluyor. S-Pen’e sahip olan Galaxy Note serisinin kendine göre bir kitlesi var ve bu kitle hiç de küçümsenecek çapta değil. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Samsung Galaxy Note 9 bu yıl her zamankinden 1 ay daha önce tanıtılacak.

FFC – US Federal Communications Commission (ABD Federal İletişim Komisyonu), her yıl Galaxy Note serisini sertifikalandırıyor. Geçtiğimiz yılların yaz aylarında Note 7 SM-N930 kod adıyla ve  Note 8 SM-N950 kod adıyla sertifikalandırılmıştı. Bu yıl her zamankinden 1 ay önce FFC, SM-N960F kod adıyla bir Samsung telefonu sertifikaladı. Ve bu model çok büyük bir olasılıkla Samsung Galaxy Note 9.

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 8 modeli 31 Temmuz tarihinde sertifikalanmıştı, bu yıl Note 9 ise 25 Haziran tarihinde sertifilandı. Bu da bu modelin her zamanki tarihten 1 ay önce tanıtılacağına işaret ediyor.

Samsung’un Galaxy Note 9’un tanıtım tarihini 1 ay önceye almak istemesinin bazı nedenleri bulunuyor. Bu nedenlerin başında Apple’ın yeni iPhone modellerini Eylül ayında tanıtacak olması gösteriliyor. Diğer bir neden ise Samsung’un katlanabilir telefon üzerinde çalışması ve Galaxy X olarak adlandırılacak olan bu seri için gerekli zaman boşluğu yaratmak istemesi düşünülüyor.

Önümüzdeki haftalarda Galaxy Note 9 hakkında yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here