Ana sayfa BLOG Galaxy Note 7’nin En İyi 10 Yeni Özelliği

Galaxy Note 7’nin En İyi 10 Yeni Özelliği

0

Samsung, merakla beklenen yeni Note serisi Galaxy Note 7’yi 2 Ağustos’ta tanıttı. Bizde sizler için Galaxy Note 7’nin en iyi ve yenilikçi 10 özelliğini listeledik. Galaxy Note 7, Note 5 veya Galaxy S7 arasında kaldıysanız Note 7’nin bu özellikleri tercihinizi değiştirebilir.

1 . Kıvrımlı Tasarım

Galaxy Note 7 çift edge ekrana sahip ilk Note serisi olma özelliğini taşıyor. Tabi tasarımdaki detay sadece edge ekrandan ibaret değil. Galaxy Note 7 simetrik bir tasarıma sahip. Yani telefon önden arkaya ve alttan üstte doğru simetrik bir tasarıma sahip. Bu tasarım Note 7’nin elde tutuş hissini zirveye taşıyor. Ayrıca telefonu düz bir zeminden almak daha kolay hale geliyor. Tasarımın dışında Note 7 4 farklı renk seçeneği sunuyor. Mavi renk detaylardaki altın rengi ile oldukça şık duruyor.

note-7-mavi

2. İris Taraması

Bakışlarla telefonun kilidini açmak eminiz kulağa hoş geliyordur. Hali hazırda çok güvenli bir şifreleme yöntemi olan parmak izi okuma yöntemi Galaxy S7’de kullanılıyordu. Ama Galaxy Note 7 parmak izi yanında bir de İris tarama özelliğini getirdi ve akıllı telefonlarda bu özelliği ilk kullanan telefon olma ünvanını aldı. Bizim aklımıza takılan soru ise göz tarama özelliğinin karanlıkta çalışıp çalışmayacağı. Ama bu özelliğin insana James Bond havası katacağı kesin.

note-7-goz-tarama

 

3. Güvenli Klasör

Samsung telefonlar Özel Mod özelliğine sahipti. Ancak Galaxy Note 7 bunu biraz daha geliştirip Güvenli Klasör özelliğini getirdi. Seçmiş olduğunuz bir şifre yöntemi veya iris tarama ile sadece fotoğraf ve videolarınız değil istediğiniz uygulamalarınızı ve emaillerinizi koruma altına alabileceksiniz.

note-7-secure-folderjpg

4. S Pen

S Pen, Note 7’de bayağı büyük yenilikler ile geldi. Yeni S Pen 4096 basınç seviyesine sahip. Bu Note 5’de 2048 idi. S Pen önceki modele göre daha ince bir uca sahip. 0,7 mm inceliğindeki uç daha doğal yazı yazma hissi sağlıyor. Bunun yanında S Pen gelişmiş yazılımsal özelliklere de sahip. S Pen videodan kayıt yapıp gif oluşturma, ekrandaki yazı ve resimleri büyüteç ile yakınlaştırma, kelime çeviri gibi özelliklere sahip. Ayrıca başlı başına IP68 sertifikası ile toza ve suya dayanıklı olan S Pen su altında bile telefonu kullanmanıza imkan sağlıyor.

galaxy-note7_s-pen

5. Gorilla Glass 5

Samsung’un yeni nesil amiral gemilerinde kullanıcıların en çok şikayet ettiği şeylerden biri hiç kuşkusuz dayanıklılık. Arka panelin cam yapıda olması ve ekranın edge yapısı düşmelerde kırılma ve çatlamalara neden oluyordu. Samsung bunu dikkate alacak ki hem ekranda hem de arka panelde dayanıklılığı sağlamak için Gorilla Glass 5 kullanmış. Gorilla Glass 5 1,6 metreden düşmelere kadar dayandığını idda ediyor bunu ilerleyen günlerde düşme testleri ile sizlere sunacağız.

note-7-gorilla-glass-5

6. Kamera

Kamera kısmında Galaxy S7 ve S7 Edge ile aynı donanım ve teknolojiye sahip olan Note 7 gayet iyi bir kameraya sahip. Ön tarafta bulunan f/1.7 diyafram açıklığına sahip 5 MP selfie kamerası düşük ışıkta iyi sonuçlar almanızı sağlıyor. Arka kısımda ise çift piksel teknolojisine sahip 12 MP ana kamera şuan amiral gemileri içindeki en başarılı kameralardan biri. Note 7’nin kamerasını Galaxy S7’den ayıran özellik ise Kamera uygulaması. Sağa sola kaydırma yaparak çekim modunu ve filtreleri kolayca seçebiliyor, aşağı yukarı kaydırarak ise ön ve arka kameraya geçiş yapabiliyorsunuz.note-7-selfie-kamerasi

7. Toza ve Suya Karşı Dayanıklılık

Galaxy Note 7’nin en dikkat çeken özelliklerin biri IP68 sertifikası ile kanıtlanmış olan suya ve toza karşı dayanıklı yapısı. Buradaki en önemli nokta ise S Pen’inde başlı başına IP68 sertifikasına sahip olması ve S Pen yuvasında olmadığında bile telefonun suya dayanabilmesi. Bir diğer önemli nokta ise su altında S Pen ile telefonun kullanabiliyor olması.

note-7-ip68

8. Daha Fazla Depolama Alanı

Note 7, 64 GB dahili depolama alanına sahip. Önceki modeli Note 5’de ise 32GB depolama alanı bulunuyordu. 64GB’ın yeterli olmayacağını düşünen kullanıcılar içinse telefon mikroSD desteği sunuyor. 2 TB’a kadar genişletilebiliyor ancak şuan 2 TB’lık mikroSD kart bulunmadığı için 256 GB’lık kart işinizi fazlasıyla görecektir.

note-7-mikroSD

9. USB Type C

USB Type C bağlantı noktasını artık daha fazla cihazda göreceğimiz kesin. USB Type C bağlantı noktası standart mikro USB’lere göre daha hızlı dosya transferi sağlarken çift taraflı girişi sayesinde takması çok daha kolaydır. Buradaki tek dezavantaj ise eski şarj cihazlarınızı kullanamayacak olmanız.

galaxy-note7_usb-type-c

10. Büyük Batarya

Galaxy Note 5, 3000 miliamper bataryaya sahipti. Galaxy Note 7 ise ince gövdesi içinde 3500 mAh batarya barındırıyor. Bu büyük batarya normal kullanımlarda tek şarj ile 2 gün dayanabilecektir. Bu büyük batarya aynı zamanda daha hızlı şarj olabilme ve kablosuz şarj özelliklerine sahip.

note-7-batarya-sarjjpg

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here