Ana sayfa Haberler Galaxy Note 7’ler Çöpe Gidecek

Galaxy Note 7’ler Çöpe Gidecek

0

Samsung patlama vakalarından sonra Galaxy Note 7’leri geri çağırmış ve yenilerini kullanıcılara vermişti. Ancak yeni Galaxy Note 7’lerde de patlama olayları meydana gelince Samsung, Note 7 üretimi durdurma kararı almıştı. Şimdiyse tüm Note 7’lerin toplanıp imha edeceğini haberi paylaşıldı.

The Verge‘nin paylaştığı habere göre Samsung tüm Note 7’leri toplayacak ve hiçbir işlem yapmadan telefonları hurdaya gönderecek. 2 milyon adet üretilen Galaxy Note 7 güvenli bir şekilde imha edilecek.

Uzmanların açıklamalarına göre Samsung’un bu olaydan zararı 2 milyar dolardan fazla. Diğer taraftan Greenpeace, Samsung’un imha işlemini doğaya zarar vermeden şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmesini talep ediyor.

Galaxy Note 7’ler de yaşanan bu sorunlar Samsung’a ciddi maddi kayıp yaşatırken aynı zamanda marka imajına da ciddi zarar verdi. Bundan en fazla fayda sağlayacak olan şirket ise Apple olacak gibi gözüküyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here