Ana sayfa BLOG Galaxy Note 7 vs iPhone 6s Hız Testi

Galaxy Note 7 vs iPhone 6s Hız Testi

0

Samsung’un yeni modeli Galaxy Note 7 için test videoları hazırlanmaya başladı. Yeni videoda hız testine tutulan Galaxy Note 7’nin karşısında rakip olarak iPhone 6s bulunuyor. iPhone 6s geçen yıl piyasaya çıkmasına rağmen Apple’ın halen en iyi amiral gemisi ve 2016 yılında çıkan tüm telefonları fazlasıyla zorluyor.

PhoneBuff tarafından yapılan hız testinde Galaxy Note 7 ve iPhone 6s karşılaştırılıyor. Öncelikle kısaca iki telefonun sahip olduğu özelliklere kısaca bakalım.

Chipset
Galaxy Note 7 : Snapdragon 820 – iPhone 6s : Apple A9

RAM
Galaxy Note 7 : 4 GB – iPhone 6s : 2 GB

Çözünürlük
Galaxy Note 7 : 2560 x 1140  – iPhone 6s : 1334 x 750

İşletim Sistemi
Galaxy Note 7 : Android 6.0.1  – iPhone 6s : IOS 9.3.4

Yapılan hız testinde her iki telefonun kronometresi açılıyor ve sırasıyla Kamera, Galeri, Ayarlar, Asphalt 8, Angry Birds, True Skate, Smash Hit, PhotoShop Mix, Lopse, ESPN, Netflix, Spotify ve Amazon oyun ve uygulamaları açılıyor. 2 tur gerçekleştirilen testte iPhone 6s her iki turu bitirdiğinde Galaxy Note 7 halen birinci tura devam ediyor. Galaxy Note 7 oldukça kötü bir performans sergiliyor.

Apple 2016’da yeni amiral gemisi çıkarmadığı için eleştirilse de geçen sene satışa sunduğu iPhone 6s, en güçlü rakibi Samsung’un yeni amiral gemisini performans olarak deyim yerindeyse ezip geçti.

iPhone 6s özellikleri için tıklayın.

Galaxy Note 7 özellikleri için tıklayın.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here