Anasayfa BLOG Galaxy Note 7 ve iPhone 6s Düşme Testi

Galaxy Note 7 ve iPhone 6s Düşme Testi

0

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 için sonunda sağlamlık testi yapıldı. Samsung yeni modelinde dayanıklılığı arttırmak için ön ve arka panelde Gorilla Glass 5 kullanmıştı. Firmanın yaptığı açıklamaya göre Gorilla Glass 5 1,6 metreden düşmelere dayanabiliyordu. Yapılan testte Note 7 ve iPhone 6s’e düşme testi yapılıyor.

PhoneBuff youtube kanalının yaptığı testte her iki akıllı telefon da 1 metre yükseklikten sert beton zemine bırakılıyor. Testin aşamalarında sırasıyla telefonlar arka yüzey üzerine, alt köşe üzerine, ekran üzerine ve yan düşecek şekilde bırakılıyor. En sonda ise bonus olarak telefon ekranı çalışmayacak duruma gelene kadar ön cam üzeri telefonlar düşürülüyor.

Her iki telefonda dayanıklılık testini başarısız bir şekilde tamamlıyor. Gorilla Glass 5 değil 1,6 metreden 1 metre yükseklikten düşmelere karşı Note 7’yi koruyamıyor. Ancak Galaxy Note 7 50 kez ekran üzerine düşmesine rağmen ekranı çalışmaya devam ediyor.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz