Ana sayfa Haberler Galaxy J3(2017), J5 Pro ve J7 Pro için Android Oreo Güncellemesi Ertelendi

Galaxy J3(2017), J5 Pro ve J7 Pro için Android Oreo Güncellemesi Ertelendi

4

Samsung’un Android Oreo güncellemesi için uygun birçok cihazı bulunuyor. Ancak firma henüz bu cihazlara Oreo güncellemesi sunmadı. Türkiye’deki kullanıcılar için yayın yapan resmi bir Samsung sitesi olan Guncelmiyiz.com’a göre J3(2017), J5 Pro ve J7 Pro için Android Oreo güncellemesi ertelendi.

Türkiye’deki kullanıcıları, Samsung’un Android güncellemeleri konusunda bilgilendiren guncellemiyiz.com sitesi, daha önce doğru tahminlerde bulunmuş ve güvenilirliği kanıtlamıştı. Geçtiğimiz aylarda Galaxy J3(2017), Galaxy J5 Pro ve Galaxy J7 Pro için Oreo güncelleme tarihini 13 Temmuz olarak haber veren ve Oreo’nun test aşamasında olduğu paylaşan site, bilgilerini güncelledi ve bu cihazların Oreo güncelleme tarihini 28 Eylül olarak değiştirdi.

Samsung Galaxy J3(2017), J5 Pro ve J7 Pro’nun Android Oreo güncellemesinin ertelenmesinin sebebi olarak her hangi bir bilgi paylaşılmadı.

Ayrıca Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 (2017)’nin 10 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de Oreo güncellemelerini alacağı sitede paylaşılan diğer bir bilgi. Bu cihazlar zaten şuan dünyadaki diğer bölgelerde Android Oreo güncellemesini almış durumdalar.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

4 YORUMLAR

  1. Kolay gelsin j 7 pro 32gb cihazımda son güncellemem sonucu ekran dondu güç tuşu ve açma kapama tuşu aktif ekran hiç bi şekilde çalışmıyordu yazılım attırdım yazılımcıya yurtdışı çevirmesi gibi oldu cihaz güncelleme istiyor yazılımcıda tekrar güncellersen eski hali alır yani ekranı kullanamazsın diyor
    ekran değiştirildiği için böyle olmuş herhalde bana yardımcı olabilir misiniz yoksa bu şekilde kullanmaya devammı etmem gerek

    • Metin bey,sorun ekranınızdan değil, güncellemeden kaynaklı. Güncelleme sonrası J7 Pro kullanıcılarından bu yönde çokça dönüş aldık. Şuan telefonunuz çalışıyorsa başka bir güncelleme yapmadan böyle devam edin. Gelecek olan güncelleme ile J7 Pro’larda yaşanan bu sorun giderilecektir.

  2. Samsung gerçekten berbat bir marka j7 pro aylardır bi oreo veremedi.Oreo verincede sorunlu olacak samsung tüm modellerde oreo güncellemesinde başarısız.Türk girişimciler güzel bir türk telefonu yapın şu üç kağıtçılara mecbur etmeyin bizi.Aselsan yapmalı şu adi markalara para vermeyelim defolup gitsinler ülkemizden.O kadar iğrendim ki samsung telefonlardan dilerse güncelleme var dilemezse yok hayırdır para veriyoruz biz para haram olsun…

    • Aselsan ilk telefonlar zamanında kendi telefonunu üretmiş ve dünyadaki ilk titreşim özelliğine sahip telefondu bu. Ancak küresel güçler ve ülkemizdeki hain firmalar tarafından önü kesilmiştir. Aselsan ilk cep telefonunu ürettiği zaman Samsung, iPhone vb. markalar henüz yoktu. İnternetten araştırırsanız görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here