Ana sayfa Haberler Galaxy A5 ve A7 (2018), Infinity Ekran ve Çok Daha Fazlasıyla Geliyor

Galaxy A5 ve A7 (2018), Infinity Ekran ve Çok Daha Fazlasıyla Geliyor

0

Samsung’un orta segmentte yer alan ve büyük ilgi gören iki serisi Galaxy A7 ve Galaxy A5’in 2018 versiyonları yakın zamanda tanıtılacak. Her iki model hakkında daha önce birçok donanımsal bilgi ulaşmıştı. Şimdi ise telefonların tasarımları hakkında çok detaylı bilgiler sızdırıldı.

Çin kaynaklı haberde Galaxy A7 (2018) ve Galaxy A5 (2018) hakkında birçok detay paylaşıldı. Habere göre her iki modelde Infinity ekran yer alacak. Bu yıl çıkan birçok amiral gemide gördüğümüz incelen çerçeve ve büyüyen ekran oranını bu iki orta segment akıllı telefonda göreceğiz. Zaten Samsung, amiral gemilerinde yer verdiği özellikleri bir yıl sonra A serisi telefonlarında kullanmakta.

Galaxy A5 ve Galaxy A7 (2018)’in tasarımında dikkat çeken bir diğer unsur ise arka kameranın hemen altında bir parmak izi okuma sensörünün yer alması. Özellikle bu yıl satışa sunulan Galaxy S8 serisi ve Galaxy Note 8’in parmak izi sensörünün konumu büyük eleştiri almıştı. Ancak Samsung’un bu yeni tasarımı neden Galaxy Note 8’de uygulamadığı da ayrı bir soru işareti.

Galaxy A5 ve A7 (2018)’in tasarımında dikkat çeken bir diğer özellik ise Bixby tuşunun bulunması. Yani Bixby yeni telefonlarda yer alacak. Bu da gösteriyor ki Samsung, Bixby’yi artık yeni çıkaracağı birçok modelde kullanacaktır.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here