Anasayfa Haberler Fortnite iOS Platformunda 200 Günde 300 Milyon Dolar Kazandı

Fortnite iOS Platformunda 200 Günde 300 Milyon Dolar Kazandı

0

PC, PlayStation 4, Xbox One, iOS ve Android platformunun sevilen battle royale oyunu Fortnite‘nin iOS platformunda elde ettiği gelir SensorTown tarafından açıklandı. SensorTown’un yayınladığı rapora göre Fortnite, iOS platformuna yayınlandığı 15 Mart tarihinden bu yana yani 200 günde 300 Milyon Dolar gelir elde etmeyi başardı.

Fortnite, 200 günde elde ettiği 300 milyon dolar ile mobil oyun platformunda en fazla gelir elde eden oyun olmayı başardı. Fortnite’yi 200 günde elde ettiği 228 Milyon Dolar ile Clash Royale, 121 Milyon Dolar ile Honor of Kings ve 114 milyon dolar ile Knives Out takip etti.

Raporun dikkat çeken özelliği ise Fortnite’nin Android ve iOS platformuna ücretsiz olarak sunulması. Oyun elde ettiği gelirleri, oyun içi satın almalardan kazanıyor. Ücretiz olarak oynanan oyunun sadece “Save the World” modu için ücret ödemek gerekiyor. Ancak oyunun elde ettiği gelirin büyük bir çoğunluğu oyun içi satın almalardan gerçekleşiyor.

SenserTown’un paylaştığı bilgilere göre oyun iOS platformuna yayınladığı günden beri oyuncular günlük yaklaşık 1.5 Milyon dolarılık harcama yaptı. Fortnite’nin 27 Eylül’de Sezon 6 (Season 6)’yı duyurmasından bu yana ise kullanıcılar günlük 2.5 Milyon $ harcama yapmaya başladı.

Siz de oyun içi satın alma yapıyor musunuz? Ve konu hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz