Ana sayfa Haberler Fortnite Android’e Samsung Galaxy Note 9 ile Birlikte Gelecek

Fortnite Android’e Samsung Galaxy Note 9 ile Birlikte Gelecek

0

Epic Games Fortnite oyununu kısa bir süre önce iOS platformu için kullanıma açmış ve 90 günde 100 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Tabi oyun Android platformuna sunulursa daha çok para kazanılacak. Epic Games’in iOS platformundaki oyunlarından günlük 2 milyon dolar gelir elde ettiği tahmin ediliyor.

Peki Fortnite Android platformuna ne zaman gelecek? Epic Games bu soruyu uzun süre cevapsız bıraktı çünkü bunun önemli bir sebebi vardı. Geliştiricinin planlarına alışık olan kaynaklar Fortnite’nın Android’e sunulmasının, Samsung Galaxy Note 9’un tanıtımıyla aynı gün olacağını iddia ediyorlar. Epic Games’in neden Samsung’un amiral gemisi ile aynı günde Fortnite’ın Android sürümünü yayınlamaya karar verdiklerini merak ediyorsanız bunun cevabı da çok basit.

Samsung ve Epic Games, Fortnite’ın Android’e sürülmesi için ortaklık kurdu. Bu, temelde oyunun Galaxy Note 9’da özel olarak kullanılabileceği anlamına geliyor. Yani oyun Samsung Galaxy Note 9’e özel olarak gelecek ve 30 gün boyunca diğer Android cihazlara sunulmayacak. Böylece Samsung tanıtımında yeni amiral gemisini aynı zamanda bir oyun telefonu olarak tanıtabilecek. Bu bağlamda Galaxy Note 9’un S-Pen’i oyunda nişan alma ve atış atma gibi özelliklere de sahip olacak.

Fortnite’nin Android’e gelmesi Ağustos ayında gerçekleşecek. Eğer bir Note 9 almayacaksanız oyunu oynayabilmek için Eylül ayına kadar beklemeniz gerecek.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here