Ana sayfa Haberler Firefox for Android Büyük Bir Güncelleme Aldı

Firefox for Android Büyük Bir Güncelleme Aldı

0

Dünya’nın en popüler tarayıcılarından biri olan Firefox, Android sürümü için büyük bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile daha hızlı çalışacak olan Firefox tarayıcısı bunu yanı sıra birçok yeni özelliği ile oldukça etkileyici hale geldi. İnternette gizlilik sizin için önemliyse Firefox’u denemelisiniz.

Mozilla, birçok yeni özellik ve optimizasyon ile Firefox tarayıcıyı Android için güncelledi. Başlangıç olarak büyük ekranlı akıllı telefon kullanıcılarını düşünen Firefox, arama çubuğunu ekranın altına konumlandırdı. Ancak isteyen kişiler diledikleri zaman, arama çubuğunu yine üst kısma taşıyabiliyorlar. Günümüzde büyük ekranlı telefonların sayısının hızla artması bu özelliğin sevileceğini gösteriyor.

Firefox for Android, karanlık mod, normal mod ve özel mod şeklinde üç farklı mod sunmaktadır.

Güncelleme ile gelen bir diğer yenilik ise Koleksiyonlar özelliğidir. Koleksiyonlar, yer imlerine benzer şekilde çalışmaktadır.

Firefox gizlilik odaklı bir tarayıcı olduğu için bu güncelleme de gizlilik konusunda yenilikler sunuyor. Gelişmiş İzleme Koruması özelliği burada da uygulanmıştır. Üç ön ayar vardır: Standart, Katı ve Özel. Varsayılan, Standarttır ve reklamlar için içerik izleyicileri engellemese de, parmak izlerinde yardımcı olmaya devam eder. Firefox Focus’tan gelen bir başka benzer özellik, bağlantıları özel bir sekmede açma seçeneğidir.

 

Birçok kişi için Eklentiler, internet tarayıcılarda olmazsa olmazlardandır. Firefox Android daha önce de eklentileri destekliyordu ancak eklentiler mobil için düzenlenmemişti. Artık 10 kadar popüler eklenti onaylandı ve bu sayı hızla artacak gibi gözüküyor.

Bunların yanı sıra Android için Firefox’un omurgası olan GeckoView motorunda yapılan bazı değişiklikler sayesinde yaklaşık %10 daha hızlı sayfa yükleme süreleri vaat ediyor.

Android için Firefox’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here