Ana sayfa Sosyal Medya Facebook’ta Kişiyi Sessize Alma (Takip Etmeyi Bırakma) Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Kişiyi Sessize Alma (Takip Etmeyi Bırakma) Nasıl Yapılır?

0

Facebook’ta arkadaşınız olan bazı kişilerin veya akrabalarınızın gönderilerini görmek bazen can sıkıcı olabiliyor. Bunun farkında olan facebook, kişiyi sessize alma (gönderilerini gizleme) özelliği sunmaktadır. Gelin şimdi Facebook’ta bir kişinin gönderilerini gizleme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Facebook, kişiyi sessize alma yani gönderilerini gizleme konusunda size iki seçenek sunmaktadır. Bir kişiyi takip etmeyi bırakabilir (yine arkadaş kalacaksınız) veya kişinin gönderilerini 30 gün boyunca gizleyebilirsiniz. 30 gün sonrasında kişiyi yine takip etmeyi isteyebileceğinizi düşünen Facebook size böyle bir seçenek sunmaktadır. Böylece 30 gün sonra otomatik olarak yine kişinin gönderilerini görmeye başlarsınız. Her iki işlemde de karşı tarafa bildirim gitmez. Ayrıca kişiler yine sizin arkadaşlarınız olarak kalmaya devam eder. Sadece kişilerin paylaştığı fotoğraf ve videolar size gösterilmez ve bu kişilerden bildirim almazsınız.

Facebook’ta kişiyi sessize alma / takibi bırakma / gönderileri gizleme işlemi hem masaüstünde hem de mobil uygulamada aynı şekilde yapılmaktadır. Biz işlemleri daha pratik olması için telefon üzerinden anlatacağız.

Facebook’ta Kişiyi Sessize Alma Nasıl Yapılır?

  • Facebook uygulamasını açın ve sessize almak istediğiniz kişinin gönderisi üzerinde yer alan … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden tercihinize göre “…’ı 30 günlüğüne geçici gizle” seçeneğini veya “…’ı takibi bırak” seçeneğini seçin.

facebook gecizi gizle takibi birak

  • Böylece bu kişinin gönderilerini artık size gösterilmeyecektir.

Ayrıca kişinin profil sayfasına giderek de kişiyi takip etmeyi bırakabilirsiniz. Bunun için kişinin profil sayfasına gidin ve profil fotoğrafının altında bulunan … üç noktaya dokunun. Açılan menüde Takiptesin seçeneğine dokunun ve Takibi Bırak seçeneğini seçin.

facebook takibi birakma

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın