Yer bildirimi denince akla ilk olarak Swarm gelse de, popüler sosyal medya platformu Facebook’ta da yer bildirimi özelliği vardır. Yaptığınız bir gezi sırasında gittiğiniz bir şehiri arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz gibi gittiğiniz bir restoran, cafe veya sinemayı da Facebook’ta yer bildirimi olarak paylaşabilirsiniz. Gelin şimdi Facebook’ta yer bildirimi nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Facebook’ta yer bildirimi yaparak, arkadaşlarınızın ve takipçilerinizin nerede olduğunuzu görmelerini sağlayabilirsiniz. Bir yere giriş yaptığınızda, o yeri facebook gönderinizde paylaşabilirsiniz. Bu şekilde arkadaşlarınız ve takipçileriniz hangi restoranları, havaalanlarını, şehirleri ve ziyaret ettiğiniz diğer yerleri görebilirler. Check-in yapmak istediğiniz yer Facebook’ta mevcut olduğu sürece, bunu gönderinize ekleyebilirsiniz.

Facebook’ta Yer Bildirimi Yapmak

  • Telefonunuzdan Facebook uygulamasını açın.
  • Ekranın üst kısmında yer alan Ne düşünüyorsun? kutucuğuna dokunun.
  • Altta yer alan Yer Bildirimi seçeneğini seçin.
  • Eğer cihazınızın Konum özelliği kapalıysa konum özelliğini açmak için izin verin.
  • Listeden yer seçebilir veya Ara kutucuğuna yer adı yazarak arama yapabilirsiniz.
  • Son olarak Paylaş diyerek konumunuzu paylaşabilirsiniz.

facebook yer bildirimi yapma

Yukarıda anlattığımız gibi Facebook’ta yer bildirimi yapmak oldukça kolaydır. Ancak tüm bunlarla beraber bu özelliği kullanırken, nerede olduğunuzu açıklamanın potansiyel bir güvenlik riski oluşturduğunu unutmayın. Facebook’ta paylaştığınız şeylere dikkat etmek, sosyal medya platformunda güvende kalmanın anahtarıdır.

Paylaş

Yorumdan çık