Ana sayfa Haberler Facebook Yeni Arkadaşlar Edinmenize Yardımcı Olacak Bir Özelliği Test ediyor

Facebook Yeni Arkadaşlar Edinmenize Yardımcı Olacak Bir Özelliği Test ediyor

0

Facebook son zamanlarda zorlu günler geçiriyor. Facebook’un hem kullanıcı sayısında azalma yaşanıyor hem de kullanıcılar artık eskisi gibi Facebook’u ziyaret etmiyor. Bunun farkında olan Facebook, kullanıcılarını kazanmak için yeni bir özelliği test ediyor.

Facebook yeni kullanıcılar kazanmak ve kullanıcılarının Facebook’a geri dönüş yapması için yeni bir özelliğini test ediyor. Facebook’un test ettiği yeni özellik, yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olacak. “Ortak Noktalar” adı verilen bu özellik sayesinde sizinle ortak yönlere sahip kişilerin isimlerinin üzerinde ortak alanınız yazacak. Örneğin İstanbul’da yaşıyorsanız ve sizinle aynı şehirde yaşayan biriyse o kişinin isminin üzerinde İstanbul’da yaşadığını göreceksiniz. Aynı şekilde okunan okul, iş bilgisi gibi ortak yönleriniz varsa bu bilgiler size gösterilecek.

Kişisel güvenliğin büyük önem taşıdığı bu zamanda birçok kullanıcı bu özelliğin kişisel gizliliğe zarar vereceğini düşünebilir. Bunun önlemin alan Facebook, sadece herkese açık olan bilgilerin gösterileceğini belirtiyor.

Tabi burada akla takılan bir diğer soruysa bu bilgilerin reklam şirketleriyle paylaşılması. Facebook’un sahip olduğu dev veri tabanı reklam verenleri cezbediyor ve maalesef facebook kullanıcıların gerekli bilgilerini pazarlamaya devam ediyor.

Ortak Noktalar özelliği şuan ABD’de bazı kullanıcılar üzerinde test ediliyor. Yeni özellik yakın zamanda diğer bölgelerde tüm kullanıcılara sunulacak.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here