Ana sayfa Haberler Facebook Messenger’a Video Reklamlar Geliyor!

Facebook Messenger’a Video Reklamlar Geliyor!

0

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’a video reklam formatı geliyor. Paraya doymayan Facebook, geçen yıl Messenger’a sabit reklamları eklemişti. Şimdiyse daha fazla para kazanmak isteyen şirket Messenger’da sohbet penceresinde otomatik oynatılacak video reklamları getiriyor.

Facebook Messenger’a gelecek olan video reklamlar otomatik oynatılacak ve siz bunu kapatmak için bir şey yapamayacaksınız. Gelir elde etme konusunda her geçen gün daha agresif tavırlar sergileyen ve hatta kullanıcı verilerini bile satan Facebook şimdi mesajlaşma uygulamasına video reklamı ekleyeceğini duyurdu.

Konuyla ilgili ilk çıkan haberlerde, video reklamların tüm kullanıcılar üzerinde test edileceği belirtiliyordu. Daha sonra facebook’tan gelen açıklama ile video reklam formatının öncelikle küçük bir kesimde test edileceği duyuruldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook’un reklam işlerini yürüten Stefanos Loukakos, “Bizim en öncelikli önceliğimiz kullanıcı deneyimidir.” dedi. Önceliklerinin kullanıcı olduğunu, yapılan testlerde kullanıcıların mesaj sayılarında bir düşüş olmadığını belirtti.

Herkes reklamlardan sıkılmışken, artık Facebook ve yan uygulamaları eskisi gibi kullanılmıyorken Facebook’un böyle bir adım atması bizce kendi ayağına sıkması anlamına geliyor. Video reklamların herkese gelmesiyle beraber kullanıcıların tepkilerini göreceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here