Ana sayfa Haberler Facebook Messenger Casusluk Yapıyor !

Facebook Messenger Casusluk Yapıyor !

0

Geçtiğimiz günlerde Cambridge Analytica skandalıyla gündeme gelen Facebook’un kişisel verileri sattığı ortaya çıkmıştı. Şimdiyse Bloomberg’e röportaj veren Mark Zuckerberg büyük bir pot kırdı ve Facebook Messenger’da gönderilen mesajların tarandığını ağzından kaçırdı.

Bloomberg habere röportaj veren Mark Zuckerberg, Myanmar’daki propagandaları yaymak isteyenlerin önüne geçmek için Messenger sohbetlerini taradıklarını ve bu tarama işleminin hem otomatik sistemler tarafından hem de gerçek insanlar tarafından incelenebildiğini söyledi. Böylece ağzındaki baklayı çıkarmış olan Mark, Messenger uygulamasının güvenilir olmadığını ve özel yazışmaların da takip altında olduğunu söylemiş oldu.

Mark Zuckerberg konuşmasında şunları da söyledi:

“Örneğin, Messenger’da, bir fotoğraf gönderdiğinizde, otomatik sistemlerimiz bilinen çocuk istismarı görüntülerini tespit etmek için fotoğraf eşleme teknolojisini kullanarak tarar veya bir bağlantı gönderdiğinizde kötü amaçlı yazılım veya virüs taraması yaparız. Facebook bu otomatik araçları tasarladı ve bu sayede platformumuzdaki kötü niyetli davranışları hızla durdurabiliyoruz.”

Son yaşanan olaylarla insanlar Facebook’a güvenini yitirmişken şimdi gelen yeni bilgiler Facebook Messenger’ın da ne kadar güvensiz olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Eğer artık facebook messenger kullanmak istemiyorsanız size önerebileceğiniz en güvenilir uygulamalardan biri olan Telegram uygulamasını inceleyebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here