Aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook Messenger, hiç kuşkusuz en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak çokça kullandığınız Messenger’in bildirim sesi sizi rahatsız etmeye başladıysa, messenger bildirimlerini sessize alabilirsiniz.

Facebook Messenger bildirimlerini tümüyle sessize alabileceğiniz gibi sadece belirli kişilerden gelen bildirimleri de sessize alabilirsiniz. Şimdi sırasıyla hem Android hem de iPhone‘da messengeri sessize almayı anlatalım.

Android’de Messenger’ı Sessize Alma

  • Facebook Messenger uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Profil resminize dokunun.
  • Açılan menüden Bildirimler ve Sesler seçeneğini seçin.
  • Ses seçeneğini pasif hale getirin.

messenger sessize alma android

Sadece bir kişiden gelen bildirimleri sessize almak için, sessize almak istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan (i) simgesine dokunun. Bildirimler seçeneğini seçin ve Konuşmayı Sessize Al seçeneği seçin.

messenger kisiyi sessize alma android

iPhone’da Messenger’ı Sessize Alma

  • Facebook Messenger uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan Profil resminize dokunun.
  • Menüden Bildirimler seçeneğini seçin.
  • Messenger’daki Bildirimler seçeneğini seçin ve açılan ekrandan Ses seçeneğini pasif hale getirin.

messenger sessize alma iphone

iPhone’da bir kişinin bildirimlerini sessize almak için sessize almak istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın ve üstte yer alan kişi adına dokunun. Açılan ekrandan Bildirim Al seçeneğini seçin ve ardından Konuşmayı Sessize Al seçeneğini seçin. Açılan menüden 15 dakika, 1 saat, 8 saat, 24 saat veya Ben tekrar açana kadar seçeneklerinden birini seçerek, kişi bildirimlerinin ne kadar süre ile sessize alınacağını belirleyin.

messenger kisiyi sessize alma

Paylaş

Yorumdan çık