Anasayfa Haberler Facebook Lite Çok Yakında iOS Platformuna Geliyor

Facebook Lite Çok Yakında iOS Platformuna Geliyor

0

iOS kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Facebook Lite, iOS platformu için test edilmeye başlandı. 2015 yılında Android platformu için sunulan Facebook Lite, küçük boyutuyla hem daha az yer kaplıyor hem de çok daha az veri kullanımı sağlıyor.

SensorTower’ın yaptığı araştırmaya göre iOS platformu için Facebook Lite’nın beta testleri başladı. Beta testler ilginçtir ki ilk olarak Türkiye’de başladı. Yani eğer Türkiye’de yaşıyorsanız Facebook Lite’nin beta sürümüne kayıt yaptırıp uygulamanın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Facebook Lite, Facebook uygulamasının standart versiyonunun, Android veya iOS çalıştıran akıllı telefon ve tabletlerde düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan kaynak sayısını azaltmayı amaçlamaktadır. Uygulama sadece 5 MB boyutunda olduğu için cihazınızda çok daha az yer kaplar. Ayrıca, standart sürümde yer alan özelliklerin bazıları, tüketilen veri miktarını ve gücü azaltmak için “lite” uygulamasında mevcut değildir. Böylelikle hem internetten hem de bataryanızdan tasarruf etmeniz sağlanır.

iOS platformuna Facebook Lite uygulamasının tam sürümünün ne zaman geleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor. Ancak beta sürümünün test edilmeye başlanması uygulamanın yakın zamanda geleceğini gösteriyor.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz