Facebook kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır tüm detayları ile bu yazımızda anlatacağız. Facebook kullanıcı adı değiştirme işlemini bilgisayar, android ve iOS kullanan akıllı telefonlardan nasıl yapacağınızı sırasıyla anlatacağız.

Facebook Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Alttaki facebook kullanıcı adı değiştirme linkine tıklayın.
  • https://www.facebook.com/settings
  • Açılan sayfada Kullanıcı Adı yazan yerin yanında bulunan Düzenle seçeneğini seçin.
  • Kullanıcı Adı kutucuğuna kullanmak istediğiniz kullanıcı adını girin. Eğer girdiğiniz kullanıcı adı başkası tarafından kullanılmıyorsa “Bu kullanıcı adı alınabilir” yazısı çıkacaktır. Değişiklikleri kaydet diyerek kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

facebook kullanici adi degistirme

Kullanıcı adı belirlerken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Kullanıcı adınız harfler, rakamlar ve nokta (.) işaretinden oluşabilir. Ayrıca türkçe karakter (şğçöı) harflerini içeremez.

Akıllı telefonlarda Android ve iOS cihazlarda bulunan Facebook uygulaması üzerinden kullanıcı adını değiştiremezsiniz. Ancak akıllı telefonların web tarayıcısını açıp facebook kullanıcı adı değiştirme sayfasına https://www.facebook.com/settings girerek kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Tarayıcıdan ilgili sayfaya girmek istediğiniz zaman sizi uygulamaya yönlendiriyorsa yani otomatik olarak facebook uygulaması açılıyorsa. Öncelikle telefonunuzdan facebook uygulamasını kaldırın veya devre dışı bırakın. Kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra tekrar uygulamayı aktif hale getirin.

telefondan facebook kullanici adi degistirme

Telefondan facebook kullanıcı adı değiştirme işlemi de bu kadar basitti. Konuyla ilgili sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

  1. Başkasının kullandığı kullanıcı adını kullanmak istiyorum. Kişi ile iletişime geçtim değiştirdi. Ama hala ismi kullanamıyorum.

Yorumdan çık