Ana sayfa Haberler Face ID Anne ve Oğlunu Ayırt Edemedi!

Face ID Anne ve Oğlunu Ayırt Edemedi!

0

Apple’ın yeni güvenlik sistemi Face ID ile ilgili kötü bir haber daha geldi. Bu sefer Face ID anne ile oğlunu ayırt edemedi ve güvenlik açığı verdi. Apple, Face ID için 1 milyonda 1 yanılma payı olduğunu söylese de maalesef Face ID’nin güvenliği daha çok tartışılacak gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Güvenlik Şirketi Face ID’yi Maskeyle Geçti haberinde bir güvenlik şirketi maske ile Face ID’yi kandırmış ve ekran kilidini açmayı başarmıştı. Bu yöntem normal kullanıcılar için pek bir tehdit oluşturmasa da tanınmış kişiler için bir tehdit oluşturuyordu. Şimdiyse Youtube üzerinde paylaşılan bir videoda anne ile oğlunun Face ID’yi nasıl geçtikleri gösteriliyor.

Youtube’de paylaşılan videoda annenin yüzüne tanımlı olan Face ID, oğlunun yüzünü annesiyle ayırt edemiyor ve ekran kilidini açıyor. Bu da normal kullanıcılar için büyük bir güvenlik açığının olabileceğini gösteriyor. Daha önce ikiz kardeşlerin Face ID’yi atlattığını görmüştük ancak anne ve çocuğun videosu Face ID’nin bahsedildiği gibi bir güvenlik sunmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Bu konuda Apple’ın nasıl bir açıklama yapacağını biz de merak ediyoruz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here