Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar En Popüler Ramazan Uygulamaları

En Popüler Ramazan Uygulamaları

0

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle beraber ezan saatlerine daha çok dikkat etmeye başladık. Android ve iOS telefonlar için birçok Ramazan Rehberi, Ezan Vakti ve Dua uygulamaları geliştiriliyor. Bizde sizler için en iyi ramazan uygulamalarını derledik.

1. Ramazan Rehberi

Ramazan Rehberi uygulaması Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir uygulamadır. Ramazan Rehberi uygulamasında, Türkiye’deki  dünyadaki tüm şehirlerin imsakiye bilgileri yer almaktadır. Uygulama içinde Ramazan ayı hakkında genel bilgiler, hadisler, zekat ve fitre bilgileri gibi içerikler yer almaktadır. Ramazan Rehberi uygulaması ücretsizdir. Aşağıdaki linkten uygulamayı indirebilirsiniz.

google-play_android   itunes

 

2. Ezan Vakti / Kuran-ı Kerim Pro

Ezan Vakti / Kuran-ı Kerim Pro uygulaması geniş içeriğe sahip bir uygulama. Bulunduğunuz şehiri GPS ile algılayan uygulama sizi ezan saatlerinde uyarıyor. Namazdayım modu ile namaz zamanında otomatik olarak telefonunuzu sessize alma özelliği bulunuyor.

Ezan Vakti / Kuran-ı Kerim Pro uygulaması içinde Oruç hakkında bilgiler, sıkça sorulan sorular, namaz sureleri, namaz hocası, zekatmatik, Hatimim, Ramazan davulcusu, imsakiye, sahur uyandırma, kıble pusulası ve daha birçok özelliği içinde bulunduruyor. Aşağıdaki linklerden uygulamayı indirebilirsiniz.

google-play_android   itunes

 

3. Muslim Pro – Ramazan 2015

Muslim Pro – Ramazan 2015 Türkçe dil desteği olan ücretsiz bir uygulamadır. Diyanet işleri verilerini kullanan uygulama bulunduğunuz yere göre namaz saatlerini göstermektedir. Uygulama Kıble pusulası, çevredeki camileri gösterme gibi uygulamaları içinde barındırıyor. Aşağıdaki linkten Muslim Pro – Ramazan 2015 uygulamasını indirebilirsiniz.

google-play_android   itunes


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here