Tatile çıkmak, sınavlara çalışmak, iş hayatı veya ufkunuzu genişletmek için yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz dil öğrenme uygulamaları ile günün her anında İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Japonca veya farklı bir dili kolayca öğrenebilirsiniz.

İngilizce veya farklı bir dili öğrenmek istiyorsanız, bildiğiniz bir dili daha fazla geliştirmek istiyorsanız veya konuşma pratiği yapmak istiyorsanız sizlere tavsiye edeceğimiz uygulamalarla işe başlayabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek isteyenler için işte en iyi yabancı dil öğrenme uygulamaları.

1. Duolingo


Duolingo, İngilizce öğrenmenin eğlenceli ve tamamen ücretsiz bir yolu. Duolingo, oyun oynar gibi dil öğretiyor ve tamamen ücretsiz. Uygulamada bilimsel olarak kanıtlanmış öğrenme teknikleri uygulanmaktadır. Basitten zora doğru giden eğitimlerde, okuma, yazma ve telaffuz eğitimleri yer almaktadır.

Duolingo indir Android | iOS

2. Memrise

Memrise ile İngilizce, Arapça, Japonca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Korece, Almanca ve Rusça öğrenebilirsiniz. Uygulamanın en güzel yanlarından biri, öğrenmek istediğiniz dili, yerli kişilerden duyarak öğretmesi. Böylece öğrenmek istediğiniz dili, o dili konuşan insanlar gibi konuşabilmeniz sağlanıyor.

Memrise indir Android | iOS

3. Beelinguapp

Beelinguapp, sesli kitaplar üzerinden dil öğretmeyi amaçlamaktadır. Bir dili öğrenmenin en iyi yollarından biri o dili dinlemekten geçmektedir. Uygulama içinde yer alan kitapları, öğrenmek istediğiniz dilde dinlebilirsiniz. Bu uygulama, özellikle bir dili bilen ve kendini daha fazla geliştirmek isteyenler için daha iyi bir tercih olacaktır.

Beelinguapp indir Android | iOS

4. Busuu

busuu

New York Şehir Üniversitesi’ne göre Busuu Premium ile 22,5 saat dil öğrenimi bir üniversite dönemi boyunca dil öğrenmeye eşit. 90 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan uygulamada, öğrenmek istediğiniz dili, o dili konuşan kişilerden öğrenebiliyorsunuz. Ve siz de Türkçe öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olabiliyorsunuz. Busuu ile İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça, İtalyanca, İspanyolca, Çince, Japonca, Portekizce, Lehçe ve Türkçe öğrenebilirsiniz.

Busuu indir Android | iOS

5. HelloTalk

hellotalk

Yabancı dil öğrenmenin en iyi yolu konuşarak öğrenmektir. Birçok kişi yabancı dil öğrenmek için o dilin konuşulduğu ülkeye gitmekte ve sonuç almaktadır. İşte bundan yola çıkan HelloTalk uygulaması dünyayı ayağınıza getiriyor. Uygulama üzerinden 100’den fazla dili öğrenebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz dili seçin ve o dili konuşan kişilerle iletişime geçin.

Hello Talk indir Android | iOS

6. Rosetta Stone

Rosetta Stone ücretli bir yabancı dil uygulamasıdır. Ancak eğer Üniversite öğrencisiyseniz, uygulamaya ücretsiz olarak erişebilirsiniz. İngilizce ve diğer yabancı dilleri öğrenmek isteyen öğrenciler için Rosetta Stone iyi bir tercih olacaktır. Uygulamanın şuan Türkçe arayüzü olmadığını belirtelim.

Rosetta Stone indir Android | iOS

7. ABA English

ABA English, İngilizce öğrenmek isteyenler için geliştirilmiş başarılı bir dil uygulaması. Uygulama içerisinde birçok İngilizce film ve video ders bulunuyor. Video derslerde gramer konuları en ince detayına kadar anlatılıyor. Uygulamada, geçtiğiniz her seviye sonrası sertifika alıyorsunuz. Online İngilizce kursunu 7 gün ÜCRETSİZ olarak deneyebilirsiniz.

ABA English indir Android | iOS

Sizler için en iyi yabancı dil öğrenme uygulamalarını listeledik. Uygulamaları telefonunuza ücretsiz olarak indirebilir ve kendi ihtiyacınıza en uygun olan uygulamaya karar verebilirsiniz. Ayrıca daha önce hazırladığımız En İyi Çeviri Siteleri yazımızda yer alan çeviri siteleri, İngilizce ve diğer dillerdeki metin ve cümlelerin çevirisinde işinize yarayabilir.

Paylaş.

Yorum Yap