Telefon kılıfları, akıllı telefonların vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Birçok telefon ekran tarafında Corning Gorilla Glass Victus gibi korumalar sunsa da, iPhone 15 Pro gibi titanyum çerçevelerle gelse de yine de elimizden düştüklerinde küçük veya büyük hasarlar alabiliyorlar. Telefonların tamir masraflarını göz önüne aldığımızda, telefon kılıfı kullanmanın kaçınılmaz hale geldiğini fark ediyoruz. Sağlamlığın yanı sıra bize ektra fonksiyonlar da sunan telefon kılıfları için yüzlerce seçenek bulunuyor. Biz de bu yazımızda en iyi telefon kılıfı markalarını sizlerle paylaşacağız.

Telefon kılıfı kullanmanın ilk nedeni elbette telefonu darbelerden korumaktır. Satın aldığımız telefonun alüminyum, çelik veya titantum çerçevesi, cam veya deri arka kapağı, özel üretilmiş rengi her ne kadar şık ve kaliteli bir his yaratsa da, telefonların tamir ücretlerini düşündüğümüzde mecburen telefon kılıflarına yöneliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Telefon kılıfı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Tabi kılıflar sağlamlık sunmanın yanı sıra, tarzımızı yansıtma, cüzdan gibi kullanabilme, film izleme ayağı, su geçirmezlik gibi ekstra fonksiyonlar da sunabiliyorlar. Bununla birlikte kılıflar şeffaf plastik, deri, metal, kauçuk, ahşap, polimer gibi farklı malzemelerden üretilmektedir. Burada önemli olan telefon kılıfının uzun süre hem telefonu hem de kendini koruyabilmesidir. Kimse satın aldığı kılıfın bir süre sonra çatlamasını veya renginin solmasını, sararmasını istemez. İşte bunun için kaliteli bir telefon kılıfı seçmek gerekmektedir. Şimdi gelin en kaliteli telefon kılıflarını üreten en iyi telefon kılıfı markaları nelermiş bakalım.

En iyi telefon kılıfı markaları

  1. OtterBox
  2. Spigen
  3. Samsung
  4. Case 4U
  5. Incipio
  6. Zebana
  7. Benks
  8. Tech21

OtterBox

OtterBox, dünyanın en iyi telefon kılıfı markalarından biridir. Öyle ki Apple’ın resmi websitesinde satılan birçok telefon kılıfı, ekran koruyucu gibi ürünler OtterBox markasının ürünleridir.

Spigen

spigen

Spigen hem kaliteli ürünleri hem de uygun fiyatıyla dikkat çeken bir telefon kılıfı markasıdır. Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Google Pixel, Realme gibi farklı telefon markalarının farklı modelleri için Spigen kılıfları bulabilirsiniz.

Samsung

samsung kilif

Dünyanın büyük akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Samsung, kendi telefon kılıfı markasına da sahiptir. Samsung marka bir telefon satın aldıysanız, Samsung’un kendi telefon kılıflarından birini tercih edebilirsiniz.

Incipio

incipio

Incipio, dünyada kendini ispatlamış bir telefon kılıfı markasıdır. Apple, Samsung, Microsoft, Google, Motorola gibi telefon üreticileri, Incipio’nun telefon kılıflarını önermektedir. Bütçeniz elveriyorsa Incipio kılıflar sizi üzmez.

Zebana

deri telefon kilifi zebana

Zebana, birçok fonksiyona sahip telefon kılıfı üretmektedir. Ben özellikle deri kılıf arayanlar için Zebana’yı öneriyorum. Zebana kılıflar orta seviye kalitede ancak oldukça şık deri kılıf seçenekleri sunmaktadır.

Benks

benks

Yüksek dayanıklılık için zırhlı telefon kılıfı arıyorsanız, Benks marka telefon kılıflarını tercih edebilirsiniz. Benks, zırhlı ve manyetik kablosuz şarj özelliği sunan başarılı kılıflar üretmektedir.

Tech21

telefon kiliflari tech21

Tech21, iPhone, Samsung ve Google marka telefonlar için kılıf ve ekran koruyucu üreten kaliteli bir markadır. Fiyatları biraz yüksek olsa da kullanılan malzeme kalitesi ve uzun ömürlü olması nedeniyle Tech21 listemizdeki yeri aldı.

Listemizde yer alan en iyi telefon kılıfı markaları bunlar. Zaman içinde listemiz güncellenebilir ve yeni telefon kılıfı markaları eklenebilir. Siz de yorum kısmından beğendiğiniz markaları paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık