Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar En İyi Mobil Mesajlaşma Uygulamaları

En İyi Mobil Mesajlaşma Uygulamaları

0

En İyi Mobil Mesajlaşma Uygulamaları

Akıllı telefonlarda internet kullanımının yaygınlaşması ile beraber normal SMS kullanım oranları giderek azalmakta. Bunun en önemli sebeplerinden biri de akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma uygulamalarının ücretsiz olması ve fotoğraf, ses gibi farklı paylaşımları da desteklemeleri.

Bizde teloji.com olarak bu yazımızda en çok kullanılan ve beğeni toplayan 3 mobil mesajlaşma uygulamasını ayrıntıları ile ele aldık. Listemize girmeyi başaran uygulamalar Messenger, WhatsApp Messenger ve WeChat uygulamaları oldu. Bu 3 uygulama da android, IOS ve Windows Phone telefonlar tarafından desteklenmekte ve marketlerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.


 

1. WhatsApp Messenger

whatsapp_messenger

WhatsApp Messenger uygulaması en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulamalarından biri. Daha önceleri tamamen ücretsiz olan bu uygulama popülerliğinin artırması ile beraber ilk yıl ücretsiz olarak kullanıma açılıyor ve kullanımını takip eden her yıl için 0.99$ gibi küçük bir ücret talep ediyor. İsterseniz ilk yıldan sonra uygulamayı kullanmayı bırakabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra rehberinizdeki kişilerden bu uygulamayı kullananları listenize ekliyor. Listenizde yer alan kişilere mesaj, ses, resim, konum, video gönderebiliyorsunuz. WhatsApp uygulamasında mesajlaşmak oldukça eğlenceli çünkü birçok ifade ile mesajlarınızda duygularınızı daha iyi ve eğlenceli olarak gönderebiliyorsunuz.

Aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza WhatsApp Messenger uygulamasını indirebilirsiniz.

google-play_android   itunes   windows-phone-store

 


 

2. Messenger

messenger

Messenger uygulaması Facebook tarafından geliştirilen bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama ile facebook’ta yer alan konuşma bölümü telefonunuza pratik olarak geliyor. Messenger uygulamasında facebook listeniz ve Messenger uygulaması telefonunda bulunan arkadaşlarınız listeleniyor. Uygulama ile sadece mesaj gönderebileceğiniz gibi Messenger kullanan arkadaşlarınızı sesli olarak da arayabiliyorsunuzMessenger uygulaması ile facebook’ta aktif olan kullanıcıları görebiliyorsunuz. Facebook’a mobilden mi yoksa bilgisayardan mı girmişler bunlar da gösteriliyor.

Aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza Messenger uygulamasını indirebilirsiniz.

google-play_android   itunes   windows-phone-store


 

3. WeChat

wechat

WeChat de ücretsiz bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. WeChat mesajlaşma uygulaması olduğu gibi yeni insanlarla tanışmanızı sağlayacak bir sosyal uygulamadır da. WeChat uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra telefon numaranız ile doğrulama yapıyor, isim, profil resmi gibi ayarlarınızı yaptıktan sonra kullanmaya başlıyorsunuz. Telefon rehberinizde WeChat kullanları listenize otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Listenizde bulunan kişilere mesaj göndebilir veya sesli arama yapabilirsiniz.

WeChat uygulamasının “Keşfet” bölümünde Salla, Yakındaki Kişiler ve Şişedeki Mesaj gibi sosyal arkadaşlık bölümleri yer alıyor. Salla bölümünde telefonunuzu sallıyorsunuz ve telefonunu sizin gibi sallayanlar çıkıyor. Bunlara mesaj gönderebilir veya arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Yakındaki kişiler bölümünde konum bilginiz alınarak yakınınızda WeChat uygulamasını kullanan kişileri görebilir ve bunlara selam gönderebilirsiniz. Selamınızı alan kullanıcıları arkadaş listenize ekleyebilirsiniz.

Şişedeki mesaj bölümünde ise denize atılan bir şişe içinde notları okuyabilir burada beğendiğiniz mesajlara yanıt verebilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza WeChat uygulamasını indirebilirsiniz.

google-play_android   itunes   windows-phone-store

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın