En İyi Canlı Yayın Yapma Uygulamaları

Son dönemin en popüler uygulamaları hiç kuşkusuz canlı yayın yapma uygulamaları. Birçok ünlü isim ve marka da dahil olmak üzere birçok insan canlı yayın yapıyor ve geniş kitlelere sesleniyor.

Özellikle üniversite öğrencilerinin tercih etti canlı yayınların popülaritesi her geçen gün artıyor. Bizde bu yazımızda sizler için en popüler canlı yayın uygulamalarını tanıtacağız.

 

İçindekiler

1. Periscope

Periscope, Twitter tarafından satın alındı ve twitter’ın resmi canlı yayın yapma uygulaması konumunda. Periscope şuanda en popüler ve en çok kullanılan canlı yayın uygulaması. En yakın rakibi Meerkat’tan 3 kat daha fazla aktiviteye sahip. Özellikle android uygulamasını hayata geçirdikten sonra hızlı bir yükselişe geçen uygulama her geçen gün kitlesini genişletiyor.

Periscope uygulamasını android 5.0 ve üstü android cihazlarda ve iOS platformunu kullanan iphonelarda kullanabilirsiniz.

 

2. Meerkat

Meerkat, cep telefonları ile canlı yayın yapma imkanı sunan ilk uygulama olarak öne çıkıyor. Twitter’ın Periscope’yi satın alması ve desteklemesinden sonra zor günler geçiren uygulama Cameo özelliği ile atağa geçmek istiyor. Meerkat uygulamasına yeni dahil edilen Cameo özelliği sayesinde canlı yayını izleyen kişilere canlı yayına katılma şansı veriliyor. 60 saniye ile sınırlı olan Cameo özelliği ile diğer kişilere canlı yayına bağlanma imkanı veriyor.

Meerkat uygulaması android ve ios cihazlarla uyumludur.

 

3. Younow

Younow özellikle genç kesimin daha çok rağbet gösterdiği bir canlı yayın platformu. Younow uygulamasında canlı yayın yapan kişilere çeşitli hediyeler gönderebiliyorsunuz. Sanal para da kullanılan uygulamada canlı yayın yapanlar para da kazanabiliyor.

Younow uygulaması android, ios ve pc ile uyumlu.

Yorum yapın