Anasayfa BLOG En İyi 5 Android O Özelliği

En İyi 5 Android O Özelliği

0

Yakın zamanda Android’in yeni sürümü Android O çıkacak. Android O’nun beta sürümü yayınlandı ve bizleri bekleyen yeni özellikler de gün yüzüne çıkmış oldu. Sizler için Android O’yu inceledik ve Android O’nun sahip olduğu en iyi 5 özelliği listeledik.

Kilit Ekranını Özelleştirme

Bildiğiniz gibi şuan ki android sürümlerinde Kilit ekranında Kamera ve Arama kısayolları bulunmaktadır. Android O ile telefonun alt sağ ve sol köşesinde bulunan uygulama kısayollarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kilit ekranında köşelere favori uygulamalarını ekleyebilirsiniz.

Akıllı Yazı Seçimi

Android O ile gelecek en iyi özelliklerden biri akıllı yazı seçimidir. Android O ile gelen bu özellik sayesinde seçmiş olduğunuz yazı bir telefon numarasıyla seçim ekranında seçenek olarak Arama yapma görüntülenecek, eğer seçtiğiniz bir adres ise Google Haritalar’da görüntüleme seçeneğini açılacaktır.

Navigasyon Barı (Alt Menüyü) Özelleştirme

Android O ile birlikte 3. parti bir uygulamaya gerek kalmadan telefonun navigasyon barını dilediğiniz gibi özelleştirebileceksiniz. Navigasyon barı ortalayabilir, sağa veya sola yaslayabilir veya bu alana ek menü seçeneği ekleyebilirsiniz. Bu özellik küçük elleri olup büyük ekranlı telefona sahip kişiler için oldukça pratik bir çözüm sağlıyor.

Yenilenen Bildirim Paneli

Android O’nun en dikkat çeken yeniliklerinden biri yenilen bildirim paneli olmuş. Bildirim panelini aşağı doğru kaydırdığınız zaman oluşan animasyon efekti oldukça başarılı. Bunun yanında gelen önemli özelliklerden biri bildirim ertelemek. Gelen bir bildirimi 15-30 dakika veya 1 saat sonraya erteleyebilir ve bu süre sonunda bildirimin tekrarlanmasını sağlayabilirsiniz. Gelen arama ve mesajlara bazen müsait zamanda dönüş yapmak isteriz ancak unuturuz. İşte bunun için Android O’ya bildirim erteleme özelliği gelmiş.

Yenilenen Ayarlar Bölümü

Her Android güncellemesinde olduğu gibi Android O güncellemesinde bizleri daha kullanışlı bir Ayarlar uygulaması bekliyor. Android O ile yenilen Ayarlar bölümünü hem daha sade hem de daha kullanışlı bir yapıya bürünmüş durumda. Ayarlar bölümünde kullanılan grafikler oldukça başarılı olmuş.

Android O ile bizleri bekleyen en iyi yeniliklerden bazılarını bu şekilde listeledik. Tabi burada Google’a küçük bir gönderme yapmadan geçemeyeceğiz. Android Nougat işletim sistemini henüz çok dar bir kesime sunmuşken yeni bir Android güncellemesi ne kadar gerekli ve kaç cihaza sunulacak merak ediyoruz.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz