İlkokul, orta okul ve lisa öğrencileri için kullanıma sunulan EBA sitesine ciddi bir yoğunluk olduğu için eba bu siteye ulaşılamıyor, EBA 404 Error Sayfa bulunamadı veya EBA Çok Kalabalık şeklinde hatalar ile karşılaşılıyor ve eba sitesine giriş yapılamıyor. Eba açılmıyor sorunu ve çözümü yazımızda.

EBA bu siteye ulaşılamıyor, EBA çok kalabalık, EBA 404 Error gibi hataların yaşanması ve eba sitesi açılmıyor gibi sorunların nedeni, EBA sisteminin yetersiz alt yapısından kaynaklanmaktadır. Canlı yayın ile EBA üzerinden derslere girmek isteyen öğrenci sayısı çok yüksek olduğu için EBA sitesi açılmıyor. Peki EBA sitesine giriş yapabilmek için ne yapılması gerekiyor.

EBA Bu Siteye Ulaşılamıyor Hatası ve Çözümü

Web sitelerinin alt yapıları aylık bant genişliği ve anlık kullanıcı girişine göre ayarlanmaktadır. EBA sitesinin anlık kullanıcı sayısı 1.000.000 (bir milyon) kullanıcı için yetersiz olduğu için EBA sitesi açılmıyor. Ve eba sitesinde öğrenci girişi yapmaya çalışıldığı zaman eba bu siteye ulaşılamıyor hatası yaşanıyor.

EBA bu siteye ulaşılamıyor hatası çözümü için öğrenci ve velilerin yapabileceği bir şey yoktur. EBA bu siteye ulaşılamıyor sorunun çözümü için EBA’dan sorumlu yetkililerinin alt yapılarını güçlendirmesi gerekmektedir.

Öğretmenler bu sorunların yaşanması durumunda öğrenci velilerini bilgilendirmeli, sorunun çözülüp çözülmediğini anlamak için aralıklarla EBA sitesine girip, giriş yapmayı denemeleri gerekmektedir. Sorun çözüldükten sonra öğrenciler de eba sistemine tekrar girebilirler.

Facebook, Twitter, Instagram gibi gibi büyük sosyal medya sitelerine anlık olarak 100 milyonlarda kullanıcı giriş yapmakta ve sorun yaşanmamaktadır. Bunun sebebi bu gibi büyük sitelerin birden fazla SERVER’ının olması ve alt yapının buna uygun olarak gelişmiş bir teknolojiye sahip olmasıdır.

EBA sitesine ulaşılamıyor sorunu maalesef EBA için yeterli alt yapının sağlanmamasından kaynaklanmaktadır.. En yakın sürede sorunun düzeltilmesi ve sevgili öğrencilerin uzaktan öğretimine sorunsuz bir şekilde devam etmesini temenni ediyoruz.

Paylaş.

Yorum Yap