Ana sayfa BLOG DxOMark, Google’a Torpil mi Geçiyor ?

DxOMark, Google’a Torpil mi Geçiyor ?

1

DxOMark akıllı telefonların kameralarını inceleyen, fotoğraflarını karşılaştıran ve telefon kameralarına puan veren bir otorite konumunda. Google yeni amiral gemisi Google Pixel 2‘yi tanıtmasıyla beraber DxOMark listesinde ilk sıraya yükseldi.

Apple iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8, DxOMark testinden 94’er puan alarak zirvedeki yerlerini almışlardı. Ancak dün Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 2 tanıtıldı ve DxOMark yaptığı testler ve karşılaştırmalar sonuçunda Google Pixel 2’nin kamerasına 98 puan verdi ve Google Pixel 2’yi en iyi akıllı telefon kamerası ilan etti. Aynı şekilde geçen yıl Google Pixel’in tanıtılmasından sonra da geçen yılın en iyi kameralı akıllı telefonu olarak Google Pixel’i listenin ilk sırasına koymuştu.

DxOMark’ın kendi internet sitesinde Google Pixel 2 ve iPhone 8 Plus’la çekilmiş fotoğraflar buradaki yazıda karşılaştırılmış. Biz objektif olarak fotoğrafları inceledik ve bize göre birçok fotoğrafta iPhone 8 Plus’ın daha iyi sonuçlar elde ettiği kararına vardık. Ve bu yazıyı yazma kararı aldık. Sizlerde buradan ilgili sayfaya gidip kendi fikrinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Google Pixel 2’nin 100 üzerinden 98 puan alması akıllara şu soruyu da getiriyor. Gelecek sene çıkacak olan Pixel 3, 100 üzerinden 105 puan mı alacak ?


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

1 YORUM

  1. Bence de çoğu fotoğrafta iphone daha iyi sonuç vermiş. Pixel 2 daha iyi olsa bile 100 üzerinden 98 fazla.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here