Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Dünyanın En Popüler 20 Android Uygulaması

Dünyanın En Popüler 20 Android Uygulaması

0

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in 2 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor. 2 milyar android kullanıcısının cihazlarına indirdiği en popüler 20 uygulamayı sizler için listeledik. Bu uygulamaların bir çoğunu kullandığınızdan emin olabilirsiniz.

En fazla kullanılan android uygulamaların verilerini androidrank.org sitesinden aldık. Listemizde stok uygulamalar yani telefonlara yüklü olarak gelen Google Play Hizmetleri (5.959 milyar “indirme”), Gmail (3.945 milyar), Google Haritalar (2.488 milyar), Google Haberler (2.341 milyar) YouTube (yaklaşık 5 milyar) vb. uygulamalar yer almamaktadır.

1. Facebook

İndirilme sayısı: 4.119 Milyar

facebook

Listenin en üst sırasında Facebook’u görmek pekte şaşırtıcı değil. Son zamanlarda adı skandallarla anılsa da halen en popüler uygulama konumunda.

İndir: Facebook

2. Facebook Messenger

İndirilme sayısı: 3.408 Milyar

Facebook ve Zuckerberg’in, mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme uygulaması Facebook Messenger 3.408 milyar indirilme sayısıyla listenin 2. sırasında yer alıyor. Facebook Messenger özellikle chat botlarından sonra kullanıcı sayısını daha fazla arttırdı.

İndir: Facebook Messenger

3. Whatsapp

İndirilme Sayısı: 2.979 Milyar

whatsapp

Listenin 3. sırasında bir başka mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yer alıyor. Dikkat ettiyseniz ilk 3 sırada Facebook’un sahibi olduğu uygulamalar kapmış durumda. Facebook 2014 yılında 19 Milyar Dolar’a Whatsapp’ı satın almıştı.

İndir: Whatsapp

4. Instagram

İndirilme Sayısı: 1.843 Milyar

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulaması 1.843 milyar indirilme ile listenin 4. sırasında bulunuyor. Instagram da 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştı.

İndir: Instagram

5. Skype

İndirilme Sayısı: 1.039 Milyar

Ve sonunda Facebook dışında bir uygulama listemize girdi. Skype’ın en iyi görüntülü arama hizmetini sunup sunmadığı tartışılabilir.

İndir: Skype

6. Subway Surfers

İndirilme Sayısı: 1.025 Milyar

Listenin 6. sırasında bir android oyun yer alıyor. Bir tren istasyonunda bekçi ve köpeğinden kaçtığımız sonsuz koşu oyunu. Subway Surfers şimdilik 1 milyardan fazla indirilen son android uygulama.

İndir: Subway Surfers

7. Twitter

İndirilme Sayısı: 833.858 Milyon

Twitter, Facebook ve Instagram’dan sonra en popüler sosyal medya uygulaması. İfade özgürlüğüyle ön plana çıkan Twitter, son zamanlarda troll hesaplarla gündeme geliyor.

İndir: Twitter

8. Clean Master

İndirilme Sayısı: 833.739 Milyon

clean master

Clean Master, listenin ilk sıralarında yer alan uygulamalardan farklı olarak android cihazlarda yaşanan sorunları çözmek için kullanılıyor. Telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları temizlemek, RAM’i hafifletmek ve birçok sorunu çözmek için kullanılan oldukça başarılı bir uygulama.

İndir: Clean Master

9. Candy Crush Saga

İndirilme Sayısı: 805.826 Milyon

Android’in en popüler ikinci oyunu Candy Crush Saga. Farklı renkteki şekerlemeleri yan yana getirmeye çalıştığınız oyun boş zamanların ilacı gibi.

İndir: Candy Crush Saga

10. Snapchat

İndirilme Sayısı: 782.837 Milyon

Instagram her ne kadar Snapchat’in özelliklerini çalsa da Snapchat halen günlük 150 milyon aktif kullanıcıya sahip. Tabi Snapchat’in her geçen gün kan kaybettiğini de unutmamak gerekiyor.

İndir: Snapchat

11. SHAREit

İndirilme Sayısı: 771.520 Milyon

SHAREit bir verimlilik uygulaması. Uygulama büyük dosyaları cihazlar arasında transfer etmeyi sağlıyor. SHAREit uygulaması Bluetooth’a göre 200 kat daha hızlı dosya aktardığını iddia ediyor.

İndir: Shareit

12. Facebook Lite

İndirilme Sayısı: 731.282 Milyon

Ve yine bir Facebook uygulaması karşımızda. Facebook’un düşük donanım özellikleri ve düşük internet ağına sahip kişiler için geliştirdiği uygulaması. Facebook Lite, 1/2 GB RAM ve 2G bağlantısına sahip kullanıcılar için oldukça ideal. Uygulama Facebook uygulamasının hemen tüm temel özelliklerini barındırıyor.

İndir: Facebook Lite

13. Dropbox

İndirilme Sayısı: 726.182 Milyon

Dropbox; Google Drive, OneDrive ve iCloud gibi rakipleri geride bırakan en popüler bulut depolama hizmetidir. Uygulama belgeleri bulutta depolamanıza, her yerden erişmenize ve diğer kullanıcılarla paylaşmanıza olanak tanır.

İndir: Dropbox

14. Line

İndirilme Sayısı: 711.278 Milyon

line

Line bir diğer popüler mesajlaşma uygulaması. Line özellikle uzak doğu da oldukça popüler. Uygulama, Japonya, Tayvan, Tayland, Kamboçya ve Endonezya’daki en iyi beş haberleşme uygulaması arasında. Buna karşın uygulama Avrupa ve Kuzey Amerika’da ilk 30’a girmek için mücadele ediyor.

İndir: Line

15. Viber

İndirilme Sayısı: 680.635 Milyon

Viber, Line’ın aksine Batı dünyasında çok daha popüler. Uygulama anlık mesajlaşma, görüntülü görüşme, 250 kişilik grup sohbetleri ve şifreli iletişim sunmakta.

İndir: Viber

16. Flipboard

İndirilme Sayısı: 592.048 Milyon

flipboard

Flipboard için bir haber uygulaması diyebiliriz. Uygulamada ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz ve sizin ilgi alanlarınızla ilgili en yeni haberler, popüler yazılar ve sohbetler bir araya getirilip size sunuluyor. Uygulamada keşfedecek ve takip edecek çok sayıda ilgi alanı ve kişi bulunuyor. Fotoğraftan haberlere, seyahatten teknolojiye, tasarımdan yemeklere kadar burada herkes için bir şeyler var.

İndir: Flipboard

17. El Feneri

İndirilme Sayısı: 587.693 Milyon

Listenin belki de en şaşırtıcı uygulaması El Feneri. Artık neredeyse tüm akıllı telefonlarda dahili bir Flaş uygulaması bulunuyor. Ancak EL Feneri uygulaması 9 farklı aydınlatma seçeneği sunuyor. Tabi cihazınız bunu destekliyorsa.

İndir: El Feneri

18. Benim Konuşan Tom’um

İndirilme Sayısı: 578.344 Milyon

benim konusan tomum

Benim Konuşan Tom, sizinle konuşan ve eğlenceli küçük oyunlara sahip sanal bir evcil hayvan oyunudur. Benim Konuşan Tom’u özellikle çocukların sevdiğini ve ebeveynlerin de çocukları için uygulamayı telefonlarına yüklediğini belirtelim.

İndir: Benim Konuşan Tom’um

19. Google Çeviri

İndirilme Sayısı: 568.746 Milyon

Listemizdeki ilk Google uygulaması Google Translate. Aslında Google’ın uygulamaları listenin en üstünde yer alıyor ancak bunlar android cihazlara yüklü geldiği için listemizde bu uygulamalara yer vermedik. Google Çeviri ise sonradan yüklenen bir uygulama olduğu için listemizde.

İndir: Google Çeviri

20. Security Master

İndirilme Sayısı: 532.718

Security Master, telefonunuzu daha performanslı ve güvenli kullanmanızı sağlayan başarılı bir uygulama. Uygulama cihazınızdaki gereksiz dosyaları siler, gizliliğinizi korur, batarya kullanımınızı optimize eder ve ayrıca bir de VPN hizmeti sunar.

İndir: Security Master

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın