Klavyede dolar işareti nasıl yapılır sorunun cevabını tüm yönleriyle cevapladık. Amerikan Doları, kısaca dolar olarak bilinir ve tüm klavyelerde dolar simgesi yer alır. Windows Q ve F klavyede dolar işareti nasıl yapılır? Mac’de dolar işareti nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Amerikan doları dünyada en çok kullanılan para birimidir. Tüm klavyelerde dolar işareti yapılabilmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek dolar işareti yapabilirsiniz.

Dolar İşareti $ Nasıl Yapılır?

  • Windows bilgisayarlarda dolar işareti $ yapmak için ALT GR + 4 tuşuna basarak dolar işaretini yazabilirsiniz. ALT GR tuşuna basılı tutup 4 rakamına bastığınız zaman dolar işareti yazılır. Ayrıca CRTL + ALT + 4 ile de dolar işareti yapabilirsiniz.

klavyede dolar isareti

  • Dolar işareti yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ALT + 34 yazmaktır. Yani ALT tuşuna basılı tutup sırasıyla 3 ve 4 rakamlarına basarsanız dolar işareti yazılır.
  • Dolar işaretini kopyala yapıştır ile de yazabilirsiniz. $$$

Not: Bazı klavyelerde Dolar işareti 4 rakamının üzerinde yer almaktadır ve bu klavyelerde Dolar işareti yapmak için SHIFT + 4 kullanılabilmektedir.

Mac’de Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

Mac’de dolar işareti yapmak için ALT (Option) + 4 kombinasyonunu kullanabilirsiniz. ALT (Option) tuşuna basılı tutup 4 rakamına basarsanız dolar işareti ekrana yazılır.

dolar isareti mac

Yukarıdaki anlattığımız şekilde dolar işaretini kullandığınız tüm programlarda, mail de ve internet tarayıcılarında yazabilirsiniz.

Dolar Yeşili Renk Kodu

Para veya Dolar denince insanların aklına yeşil rengi gelmektedir. Çünkü doların kendine has bir yeşil renk tonu vardır. Dolar yeşilinin renk kodu: hexadecimal color: #85bb65, RBG renk kodu: 133, 187, 101’dir.

Paylaş

Yorumdan çık