Instagram’da sıklıkla duyduğumuz bir terim olan DM, Direct Message’ın kısaltmasıdır ve Türkçe Direk Mesaj anlamına gelmektedir. DM atmak veya DM göndermek, bir kişiye veya işletmeye özel mesaj göndermek demektir.

Instagram’da takipleştiğiniz veya takip etmediğiniz kişilere DM gönderebilirsiniz. DM nedir? DM Nasıl Gönderilir? DM’den yürümek nedir? detaylı olarak anlatacağız.

DM Nedir?

DM, Direct Message (Direk Mesaj)’ın kısaltmasıdır. Instagram’da birine özel mesaj göndermek anlamında kullanılmaktadır.

Instagram biyografisine “NO DM” yazan biri, bana mesaj göndermeyin demektedir.

Instagram biyografisine “DM’den Ulaşın” veya “DM atın” yazan biri, mesaj yoluyla iletişime geçebileceğinizi belirtmektedir.

DM Nasıl Gönderilir?

DM göndermek istediğiniz kişinin profil sayfasını açın. Biyografinin altında yer alan Mesaj kutucuğuna dokunun ve mesajınızı gönderin.

dm gonderme

DM’den Yürümek Nedir?

Diğer sosyal medya platformlarının aksine, Instagram’da takipleştiğiniz kişilere mesaj gönderebileceğiniz gibi sizi takip etmeyen veya takip etmediğiniz kişilere de mesaj gönderebilirsiniz. Hal böyle olunca çoğu kişi beğendiği veya tanışmak istediği kişiye DM göndermektedir. Buna da DM’den yürümek denilmektedir. DM’den yürümek demek, kız/erkek tavlamaya çalışmaktır diyebiliriz.

Paylaş

Yorumdan çık