Discord geliştirici modu nasıl açılır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız. Discord, oyuncular ve topluluk oluşturucular için birçok özelliğe sahiptir ancak ekstra özellikler için bir bot eklemeniz gerekebilir. Kendiniz bir bot geliştiricisiyseniz, önce Discord’un geliştirici modunu etkinleştirmeniz gerekir.

Geliştirici modu, Discord istemcisinde sunucunuz için kanal ve mesaj kimlikleri (ID) gibi belirli ek bilgileri etkinleştirir. Örneğin, belirli bir kanalı izlemek ve yayınlamak için bir bot geliştiriyorsanız, botu doğru yöne yönlendirmek için bu ID bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgi, sunucunuz için kendi Discord botunuzu yapmak için ihtiyaç duyacağınız birçok veriden sadece biridir. Discord geliştirici modunu, Windows veya Mac bilgisayarda web sunucusu üzerinden veya iPhone ve Android telefonda uygulama üzerinden açabilirsiniz.

Discord Geliştirici Modunu Açma

  • Telefonunuzda yer alan Discord uygulamasını açın.
  • Sol üst köşedeki hamburger menü simgesine dokunun ve sağ alt köşedeki Profil simgenize dokunun.
  • Açılan menüyü aşağı doğru kaydırın ve Davranış seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Geliştirici Modu yanındaki sürgüyü çekerek Geliştirici modunu açabilirsiniz.

discord gelistirici modu acma

Windows ve Mac bilgisayarda da bu işlem aynı şekilde yapılmaktadır.

Geliştirici modu, Discord API’yi kullanarak bot yazan insanlar için içerik menüsü öğelerini ortaya çıkarır.

Discord’da ID Kopyalama Nasıl Yapılır?

Discord geliştirici modu etkinken sunucular, kanallar, kullanıcılar ve bireysel mesajlar için kimlikleri kopyalayabilirsiniz. Bunu sunucular için yapmak için sunucu adına dokunun ve ardından “ID’yi Kopyala” seçeneğini seçin.

discord id kopyalama

Kanal adları ve mesajlar için ada veya mesaja dokunun ve altında ayarlar paneli görünene kadar basılı tutun. Panelden “ID’yi Kopyala” seçeneğine dokunun.

Kullanıcı adları için kanal listesindeki (veya sunucunuzun üye listesindeki) ada dokunun. Ayarlar panelinin altında, “ID’yi Kopyala” seçeneğini seçin.

ID panonuza kopyalandığında, bunu başka bir yere yapıştırabilir ve Discord API’sini kullanarak bot’unuz için kullanabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap