Discord’u kapatsanız bile arka planda çalışmaya devam eder. Bundan dolayı diğer uygulamalar da olduğu gibi discord’dan çıkış yapmak uygulamayı tamamen kapatmak için yeterli değildir. Bu yazımızda Android, iPhone ve PC’de Discord’dan çıkış nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Android’de Discord’dan Çıkış Yapma

Android kullanıcıları, Discord uygulamasından çıkış yapsalar bile Discord arka planda çalışmaya devam etmektedir. Android’de Discord’dan çıkış yapmak için telefonun Ayarlar uygulamasından Durmaya Zorla işlemi yapmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları yapın.

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Uygulamalar seçeneğini seçin.
  • Açılan listeden Discord‘u seçin.
  • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan Durmaya Zorla seçeneğini seçin ve açılan onay penceresini onaylayın.

discord cikis yapma android

iPhone’da Discord’dan Çıkış Yapma

Android’in aksine iPhone’da Discord’dan çıkış yaptığınız zaman uygulama tamamen kapanır ve arka planda çalışmaz. Bunun için son kullanılan uygulamalar sekmesini açıp Discord’u kapatmanız yeterlidir. Telefonunuzda Discord’u kapatmak için önce telefonunuzun ekranını alttan yukarı kaydırın. Açık uygulamalarınızı göreceksiniz, listesinde Discord’u bulun ve uygulamanın kartını yukarı kaydırarak uygulamayı kapatın.

Bilgisayar’da Discord’dan Çıkış Yapma

Windows’ta Discord’u kapattığınızda uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Gerçekten kapatmak için uygulamadan ikinci kez çıkmanız gerekir. Bunu yapmak için önce PC’nizdeki açık olan Discord uygulamasında sağ üst köşesindeki “X”e tıklayarak uygulamayı kapatın.discord pc cikis 1

Bu işlem ile uygulamadan tamamen çıkmayacaksınız. Daha sonra sağ alt köşede (saatin yanında) bulunan ok simgesine dokunun ve Discord simgesine sağ tıklayın.discord pc cikis 2

Açılan menüden Discord’dan Çık seçeneğini seçin.discord pc cikis 3

Paylaş

Yorumdan çık