Ana sayfa Haberler Corning Gorilla Glass 6 Tanıtıldı

Corning Gorilla Glass 6 Tanıtıldı

0

Corning firması akıllı telefonların ekran ve cam arka paneli için bildiğiniz gibi dayanıklı cam malzeme üretiyor. Geçtiğimiz yıl Corning Gorilla Glass 5 ile karşımıza çıkan firma şimdi daha dayanıklı malzemeden ürettiği Gorilla Glass 6’yı tanıttı.

Büyük paralar vererek aldığımız akıllı telefonların belki de en can sıkıcı şeyi ekranının kırılmasıdır. Bunun önüne geçmek için markalar dayanıklı cam malzeme kullanırlar. Amiral gemilerde sıklıkla Corning Gorilla Glass kullanılmaktadır. Corning firması yeni Gorilla Glass 6’yı tanıttı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada Gorilla Glass 6’nın, Gorilla Glass 5’e göre 2 kat daha dayanıklı olduğu belirtildi.

Corning firması, medya şirketi Toluna ile yaptığı araştırma istatistiklerini paylaştı ve ortalama olarak bir tüketicinin yılda 7 kez telefonunu düşürdüğünü açıkladı. Ayrıca tanıtım videosunda kullanıcıların ortalama olarak yılda 4 kez telefonlarını 1 metre ve altındaki yüksekliklerden ve yılda 1 kez de 1.6 metre yükseklikten düşürdüğü belirtiliyor. Tabi bu bilgilerin doğruluğu tartışmaya açık bir konu. Gorilla Glass 6’nın 1 metre yükseklikten 15 kez düşmelere dayanıklı olduğu iddia ediliyor.

Corning Gorilla Glass’ın Teknoloji ve Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Dr. Jaymin Amin “Gorilla Glass 6, Gorilla Glass 5 ile mümkün olandan daha yüksek sıkıştırma seviyeleri sağlamak için kimyasal olarak güçlendirilen tamamen yeni bir cam bileşimdir. Bu, Gorilla Glass 6’nın hasara karşı daha dirençli olmasını sağladı.” dedi.

Corning Gorilla Glass 6’yı bir kaç ay içinde yeni akıllı telefonların hem ekranında hem de arka cam panelinde göreceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here