Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Android ve iOS için Clubhouse Benzeri Uygulamalar

Android ve iOS için Clubhouse Benzeri Uygulamalar

0

Son dönemlerin parlayan yıldızı Clubhouse, kısa bir sürede 16 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Sesli sohbet odalarının bu kadar popüler olması, Clubhouse’un sadece iOS platformunda olması ve davetiye sistemiyle çalışması birçok kişiyi Clubhouse alternatifi uygulamalar aramaya yönlendirdi. Biz de sizler için clubhouse benzeri uygulamaları listeledi.

Clubhouse Benzeri Uygulamalar

Twitter Spaces

Clubhouse alternatif olarak en güçlü uygulama Twitter Spaces’dır. Clubhouse’un hızlıca popülerliğe kavuşması, sosyal medya devi Twitter’ı harekete geçirdi ve o da sesli sohbet odaları olan Tiwtter Spaces özelliğini duyurdu.

twitter spaces

Şuan kısıtlı bir kullanıcıya sunulan Twitter Spaces özelliği, şirketin yaptığı açıklamaya göre Nisan ayında tüm kullanıcılara sunulacak.

Twitter Spaces, Clubhouse ile aynı mantıkta çalışıyor. Sohbet kanallarına isteyen katılabiliyor ancak konuşacak kişileri siz belirliyorsunuz.

Twitter indir Android | iOS

Discord

Uzun zamandır piyasada olan ve hali hazırda milyonlarca kullanıcıya sahip olan Discord, Clubhouse’a alternatif olabilecek en güçlü uygulamalardan biridir.

Discord, genel olarak online oyuncu topluluklarının kullandığı bir sesli sohbet uygulaması olarak bilinse de farklı ilgi alanları için geliştirilmiş birçok discord sunucuları bulunmaktadır.

Discord’un en güzel özelliklerinden biri kimin konuşma yaptığını görebilmeniz ve konuşanları yönetebilmenizdir. Bildiğiniz gibi Clubhouse’da kimin konuştuğunu bulmak büyük bir sıkıntıdır.

Discord indir Android | iOS

Spoon

Herkese açık olarak geliştirilen Spoon, Clubhouse’a alternatif olarak kullanabileceğiniz bir diğer güzel canlı konuşma uygulamasıdır. Spoon tarafından yapılan açıklamada, ses platformunu 30 milyon kullanıcı kullanılıyor ki bu oldukça büyük bir başarı.

spoon

Spoon’da kendi sesli canlı yayınlarınızı başlatabilir veya bir müzik odası başlatabilir veya arkadaşlarınızla geleneksel bir podcast oturumu başlatabilirsiniz.

Ayrıca Spoon’da yayın yapan kişiler para da kazanmaktadır. Bu anlamda Spoon, sesli sohbet odalarının Youtube’u gibidir. Uygulamada reklam ve abonelik yoktur.

Spoon indir Android | iOS

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın