Ana sayfa Kategoriler Mobil Oyunlar Clash Royale’de Turnuva Dönemi Başladı

Clash Royale’de Turnuva Dönemi Başladı

0

En popüler mobil oyunlardan biri olan Clash Royale, kullanıcılarının da büyük isteği sonucunda turnuva özelliğine kavuştu. Supercell dün yaptığı yeni güncelleme ile oyuna Turnuva modunu getirdi. Bu yazımızda Turnuva’ya nasıl girilir, turnuva nasıl oluşturulur, şifreli turnuva nasıl yapılır ve turnuva ödülleri hakkında bilgiler paylaşacağız.

Clash Royale aldığı yeni güncelleme sonrası oyunun alt kısmına Turnuva simgesi eklendi. Bu simgeye tıklayarak devam eden ve başlayacak turnuvaları görebilirsiniz.

Screenshot_20160704-202118

Clash Royale Turnuva’ya Girme Taktiği

Turnuva özelliği yeni geldiği için herkes turnuvalara girmeye çalışıyor ve yoğunluktan dolayı çoğu kişi turnuvalara giremiyor. Turnuva ekranında Sarı renkte olanlar halen başlamamış turnuvaları gösteriyor. Bazen 50 kapasiye sahip bir turnuva dolu gözükmese de katılmak isteyince dolu diyebiliyor. Bazen de 50 kişilik kapasite dolu gösterse de katıl dediğiniz zaman katılabiliyorsunuz. Öncelikle yapacağınız şey dolu gözükse de katılmaya çalışacaksınız. Yakınlardaki turnuvalara girmeniz için sizden Konum özelliğini açmanız istense de konum açmayınki tüm dünyadan turnuvalara girebilme şansınız olsun. Ekranı yenilemek ve yeni turnuvaları görebilmek için Klan ve Turnuva sekmesi arasında gidip gelin ki sayfa yenilensin. Birkaç deneme sonunda Clash Royale turnuvalarına girebileceksiniz.

Clash Royale Turnuva Nasıl Açılır ?

Clash Royale oyununda herkes kendi turnuvasını oluşturabilir. Turnuva ekranın sol üst köşesinde yer alan +Turnuva simgesine tıklayarak yeni turnuva oluşturabilirsiniz.

clash-royale-turnuva-olusturma

Turnuva adı ve açıklamasını yazdıktan sonra dilerseniz şifre belirleyebilirsiniz. Şifre belirleyerek bunu kendi klanınız ile paylaşabilir sadece kendi klanınız için turnuva oluşturabilirsiniz. Uzunluk turnuvanın ne kadar süreceği, hazırlık ise turnuva başlangıç süresini belirlemek için kullanılır. Ayrıca turnuva kapasitesi arttıkça verilen ödül de artmaktadır. Ancak kapasite arttıkça harcanan taş sayısı da artmaktadır.

Güncelleme ile Donmuş Arena bölümünü ve Buz Ruhu, Atıcı, Oduncu ve Tomruk karakterleri oyuna eklendi. Aşağıdaki linkten Clash Royale’nin son versiyonunu indirebilirsiniz.

google-play_android

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın