Ana sayfa Kategoriler Mobil Oyunlar Clash Royale İnceleme

Clash Royale İnceleme

43

Supercell’in yeni strateji oyunu Clash Royale hakkında her türlü bilgiyi bu yazımızda anlatacağız. Clash Royale henüz Türkiye’de Google Play’den indirilmiyor (Artık indirilebiliyor) ancak Google’da “Clash Royale apk indir” şeklinde aratarak oyunu telefonunuza indirebilirsiniz. Clash Royale online olarak gerçek kişilerle gerçek zamanlı olarak oynanan bir kale savunma strateji oyunudur. Oyunda Clash of Clans’dan tanıdığımız karakterler yer alıyor. Açıkca söylemek gerekirse Clash Royale, Clash of Clans’dan daha heyecanlı ve daha çok bağımlılık yapacak gibi gözüküyor. Bundaki en büyük etken hiç kuşkusuz gerçek zamanlı olarak gerçek rakiplerle mücadele etme yatıyor.

Clash Royale oyununda Level, Kupa, Altın, Gem(Taş), Chest(Sandık) ve Karakter Kartları bulunuyor. Oyunda Battle(Savaş) adı verilen kale savaşları bulunuyor. Savaş yaptıkça level puanı, kupa ve oyunun en önemli öğesi olan Sandık kazanıyorsunuz. Chest sandık oluyor ve sandıkların içinden altın, taş, karakter kartı ve karakterlerin levelini artırma özellikleri çıkıyor. Sandıklar; gümüş sandık, altın sandık, Büyülü Sandık şeklinde farklı kategorilerde. sandığın seviyesi arttıkça sandığı açma süresi de uzuyor. Örneğin Gümüş sandığın açılış süresi 3 saat, Altın sandık açılış süresi ise 8 saat, büyülü sandık açılış süresi ise 12 saattir. Burada Taşlar işin içine giriyor. Sandıkları hemen açmak için taş almanız gerekiyor ve taşlar paralı. Aynı zamanda sandıkların içinden de taş çıkıyor. Bizim tavsiyemiz oyunda para harcamamanız yönünde ama paranız çoksa tabi ki alabilirsiniz.

Oyunda vakit geçirip Savaş kazandıkça Kupa kazanıyorsunuz. Kazandığınız kupa sayısına göre bir üst arenaya çıkmaya hak kazanıyorsunuz. Her arenada karşınıza tabiki daha güçlü rakipler çıkıyor. Yeni arenaya geçince yeni karakter kartları da açılıyor.

Clash Royale Arenaları

Clash Royale oyununda 1 + 7 seviyede arena bulunuyor. Oyunda sahip olduğunuz kupa sayısına göre farklı arenalarda piste çıkıyorsunuz. Oyunda Level artışı size farklı özellikler kazandırırken kupalar arena seviyenizi belirlemede kullanılıyor. Yeni arenaya geçtiğiniz zaman alabileceğiniz yeni karakterlerin kilidi açılıyor.

Training Camp (Eğitim Kampı)

clash-royale-training-camp

Training Camp arenası oyunun ilk başlangıç arenasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere Traing Camp arenasında oyunu öğreneceksiniz. Bu arenada alabileceğiniz karakterler; .arrows, bombers, archers, knight, fireball, mini pekka, musketeer, giant, prince, baby dragon, skeleton army ve witch’dir.

Arena 1 : Goblin Stadium (Goblin Stadyumu)

clash-royale-goblin-stadium

Oyunda öğrenme kısmını geçtikten sonra ilk arena olan Goblin Stadium’da gerçek rakiplerle karşılaşmaya başlıyorsunuz. Bu arenada açılan yeni karakterler; Spear Goblin, Goblins, Goblin Hut, Valkyrie, Lihtning ve Goblin Barrel.

Arena 2 : Bone Pit (Kemik Çukuru)

clash-royale-bone-pit

Oyunda kazandığınız kupa sayısı 400’e ulaştığı zaman Bone Pit arenasının kilidi açılıyor ve artık bu arenada dövüşmeye başlıyorsunuz. Bone Pit arenasında yeni karakter kartları açılıyor. Skeletons, Minions, Tombstone, Bomb Tower, Giant Skeleton ve Ballons karekter kartları Bone Pit arenasında çıkıyor.

Arena 3 : Barbarian Bowl (Barnar Çanağı)

clash-royale-barbarian-bowl

800 kupa kazanında Barbarian Bowl arenası açılıyor. Banbarian Bowl arenasında Cannon, Barbarians, Rocket, Barbarian Hut ve artı 2 sürpriz karakter kartları açılmaktadır.

Arena 4 : P.E.K.K.A’s PlayHouse (P.E.K.K.A’nın Oyun Evi)

clash-royale-pekka-s-playhouse

Clash Royale de 1100 kupa sınırını geçince P.E.K.K.A’s Playhouse arenası açılıyor. Açılan bu yeni arenada Tesla, Minion Horde, İnferno Tower, Hog Rider ve 2 sürpriz kartın kilidi açılıyor.

Arena 5 : Spell Valley (Büyü Vadisi)

clash-royale-spell-valley

1400 kupaya sahip olanlar Spell Valley arenasına çıkıyorlar. Spell Valley arenası büyücü arenasıdır. Bu arenada Wizard, Zap ve 1 sürpriz kartın kilidi açılıyor.

Arena 6 : Royal Arena (İnşaatçının Atölyesi)

clash-royale-royal-arena

1700 kupaya sahip olan oyuncular Royal Arena’da dövüşmeye hak kazanıyor. Royal Arena’ya çıkmak için oyunda bolca vakit geçirmeniz gerekmekte. Bu arenaya çıkan oyuncular artık birer usta. Royal Arenada Mortar ve Elixir Collector kartları açılıyor.

Arena 7 : Legendary Arena (Kraliyet Arenası)

clash-royale-legendary-arena

Clash Royale oyununun son seviye arenası Legendary Arena (Kraliyet Arenası). Bu arenada artık oyunun müdavimleri ile karşılaşıyorsunuz. Dünya çapında en iyi Clash Royale oyuncuları bu arenada yer alıyor. Burada artık yeni karakter kartı açılmıyor. Bu arenada oyun kazanmak için çok iyi taktikler geliştirmeniz gerekiyor.

Clash Royale Klan

Clash Royale oyununda da Clan sistemi mevcut. Bir klana girebilmeniz için 3. Level’e gelmeniz gerekiyor. 3. Levelden sonra açık olan klanlara katılabiliyorsunuz. Klanların en güzel özelliklerinden biride klanınızdaki kişilerle dostluk maçı gibi battle yapabilmeniz. Yani gerçek hayattaki bir arkadaşınızla aynı klana katılarak arkadaşınızla Battle yapabilirsiniz. Clash Royale oyununda siz de Klan açabilirsiniz. Oyunda klan açmak için 1000 altına sahip olmanız yeterlidir.

Clash Royale Clan Nasıl Açılır

clash-royale-clan-ayarlari

Clash Royale’de kendi clanınızı kurmak için oyunun alt kısmında bulunan Klan simgesine dokunun. Açılan Clan sayfasında üstte yer alan Create (Oluştur) sekmesine gelin. İlgili alanları doldurduktan sonra Create butonuna dokunun ve Clanınızı kurun.

Clan Name: Klan Adı

Badge: Bayrak/flama

Desription: Açıklama / Tanım

Type: Tür – Open Herkes katılabilir, Invite: Sadece davet edilenler katılabilir, Closed: kapalı

Required Trophies: Clana katılanların sahip olması gereken minimum kupa sayısıdır.

Location: Lokasyon. Klanınıza hangi ülke veya kıtadaki insanlar katılabilir. Internatiol : İnternasyonel yani tüm dünyadan herkes katılabilir.

Son Söz: Arkadaşlar sormak istediğiniz soruları veya paylaşmak istediğiniz Clan, Oyun videosu, clash royale taktik vb. herşeyi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Oyun ilk etapta türkçe olmadığı için ingilizce terimler kullanılmıştır. Türkçe karşılıkları yazıya eklenmiştir.

43 YORUMLAR

 1. #JJ9JQ0V beyler whatsapp grubumuz var herkes aktif haftalık bağış kontrolu haftalık en az 500 elmaslık turnuva apple klanına herkesi bekleriz

 2. Klan yalnızca davetle olduğu halde bir kişi gelip klana istediği gibi katılıyo atıyoruz yine katılıyo nasıl yapıyo bunu bilen var mı

 3. NoBLeSSe klani buyrun gelin yeni klan yüzde yuz yerli olacak soatluk ve arkadaslik icinde bir klan olacak umarim lidr yardimcisi vb rutbeler verilecek kl
  an kodu #8PpRYQCQ

 4. Klan adı ✌BİG.BANG ✌ KART BAĞIŞI YAPILIR klana gelebilirsiniz
  El işaretide klan adına dahildir yazın kesin

 5. Arenamiz artinca geçtiğimiz arenada çikmayanlar çikabilir mi mesela bn 4 seviye arenadayim 1.seviyeden goblin fıçısı çikar mi

 6. Arkadaşlar ben pcde oynuyorum klana katıldım klana msj atmak istiyorum ama atamıyorum. Msjı yazıyorum ama yollanacak birşey yok

  • Clana adam daveti varmı bilmiyorum ama.Savaş sekmesinde Kupa’ya dokun açılan menünün en üstünde yer alan Arkadaşlara tıkla. Facebook’a bağlanarak arkadaşlarına erişebilirsin. Ordan klana davet varmı dene bize de söyle 🙂

  • Klan kupası, klanınızda bulunan kişilerin sahip olduğu kupa sayısına göre hesaplanır. Klanınızda ne kadar çok üye olursa ve üyeler ne kadar çok kupaya sahipse klan kupasıda o kadar çok olur ve sıralamada yükselirsiniz.

 7. Ben 3.araneya geçtim fakat halen ejder ve prens açılmadı tekrar kupa düşmek mi lazım ?
  Yoksa kendi ilerleyen zamanda açılır mı ?

  • Şuan clash royale turnuva yapma özelliği oyun içinde maalesef yok. Güncelleme ile clanlar arası turnuva yapma özelliğin gelmesini biz de bekliyoruz

 8. Klan nasıl bişey ben pek anlamadım orda bağış yapıyoruz bize xp ve gold gelio peki bizden ne gidiyor bide klan savaşları olmuyor mu sadece klanda dostluk maçı ve bağış mı yapabilioz

  • Klanda dediğin gibi bağış yapma ve dostluk maçı var. Sen bağış yaptığın zaman bir şey kaybetmiyorsun. Klan savaşı şuan yok ama ileride gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın