Akıllı telefonlar internet tarayıcısıyla birlikte geliyor ve muhtemelen bir çoğumuz bu tarayıcının dışında başka tarayıcı kullanmıyoruz. Genellikle Android kullanıcıları Google Chrome’yi, iOS kullanıcılarıysa Safari’yi kullanıyor. Peki başka alternatifler yok mu ? Elbette var. Sizler için kullanabileceğiniz en iyi mobil internet tarayıcılarını listeledik.

1.  Smooz (Android ve iOS)

Smooz tek elle kullanım için en başarılı internet tarayıcılardan biri. Smooz’un listemizin ilk sırasında yer almasının sebebi tek elle kullanım konusunda oldukça başarılı olması. Çeşitli el hareketleriyle farklı işler başaran uygulamada bir linki yeni sekmede açmak için tek yapmanız gereken şey linke basılı tutmak. Aynı şekilde bir bağlantıdan diğerine geçmek için ekranı kaydırmanız yeterli. Buna benzer birçok özellik için Smooz’u deneyebilirsiniz. Uygulamanın hem android hem de ios versiyonu bulunuyor ve tamamen ücretsiz.

2. CM Browser (Android ve iOS)

cm browser

CM Browser, güvenlik uygulaması olan Clean Master tarafından geliştirilmiş bir internet tarayıcısıdır. Uygulama, reklamları otomatik olarak engelleme, birçok sitedeki videoları tek dokunuşla indirme, iz bırakmadan gezinme, hız ve güvenlik taramasıyla dikkat çekiyor. Uygulama sayesinde çeşitli sitelerdeki çevrimiçi videoları kolaylıkla indirebilirsiniz. Uygulama Av-Test tarafından 1 numaralı antivirüs motoru seçilen çok yönlü güvenlik sağlamaktadır.

3. DuckDuckGo Privacy Browser (Android ve iOS)

Eğer sizin için gizlilik ilk sıradaysa DuckDuckGo Privact Browser doğru tercih olacaktır. DuckDuckGo internet tarayıcısı, Google Chrome gibi büyük tarayıcıların sunduğu tüm imkanları sağlayan küçük bir tarayıcıdır. Uygulamanın asıl amacı gizliliği sağlamaktır. Günümüzde en önemli konulardan birinin gizlilik olduğu düşünüldüğünde bu sizin için iyi bir tercih olacaktır. Uygulama giriş yaptığınız sitelerin güvenilirliğini size göstermektedir. Ayrıca herhangi bir noktada tüm tarama verilerinizi silmek isterseniz “Fire” logosuna dokunmanız yeterlidir.

4. Opera Tarayıcı (Android ve iOS)

Opera internet tarayıcı, bir tarayıcıdan çok daha fazlasını sunuyor. Uygulama artık haber bildirimleri almanızı da sağlıyor. Reklam engelleme, veri tasarrufu, gizliliği koruyarak gezinme gibi özellikler sunan Opera, android ve iOS kullanıcılarının tercih edebileceği başarılı browserlardan biri.

5. Samsung Internet Browser (Android)

Samsung’un kendi internet tarayıcı aslında Chromium tabanlı bir tarayıcıdır. Yani alt yapısını Google Chrome’den almaktadır. Ancak şaşırtıcıdır ki Samsung Internet Browser, Google Chrome’den çok daha hızlıdır. Ayrıca Samsung Internet Browser, Google Chrome’den çok daha az pil tüketmektedir.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık