Ana sayfa Haberler Çevrimiçi Müzik Platformları 2019’da %32 Büyüdü

Çevrimiçi Müzik Platformları 2019’da %32 Büyüdü

0

Analiz firması Counterpoint, çevrimiçi müzik platformalarının 2019 yılına ait verilerini paylaştı. Geçen yıl çevrimiçi müzik platformları için oldukça iyi geçti. %32‘lik bir büyüme gerçekleştiren müzik platformlarının zirvesi değişmedi: Spotify ve Apple Music yine zirvede.

2019 yılında çevrimiçi müzik platformları %32’lik bir büyüme kaydetti. Counterpoint’in paylaştığı verilere göre en fazla dinlenen platformlar şu şekilde sıralandı: Spotify %35, Apple Music %19, Amazon Music %15, Tencent Music %11, Youtube Müzik %9, diğerleri %14.

Listenin zirvesinde bulunan Spotify %23‘lük bir büyüme kaydetti. Pazarın 2.si konumunda olan Apple Müzik ise %36‘lık bir büyüme kaydetti. Pazar analistleri Apple’ın başarısının hizmetini sürekli iyileştirilmesinden kaynaklandığına inanıyor. Bunun yanı sıra Apple Music abonelerinin, özel içerik ve promosyon fırsatlarına odaklanmasının da önemli bir büyümeyle sonuçlandığına inanıyorlar.

Counterpoint, trendin 2020 boyunca devam edeceğine ve COVID-19 salgını nedeniyle abonelerin% 25’ten fazla büyüyeceğine inanıyor. Tahminler doğru giderse, dünya genelinde toplam ücretli abone sayısı 450 milyonu aşacaktır.

Sizin favori müzik platformunuz hangisi? Ücretli bir aboneliğiniz bulunuyor mu?


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here