Ana sayfa Haberler Çerçevesiz Ekranlı Nokia 9’un Model Tasarımı Yayınlandı

Çerçevesiz Ekranlı Nokia 9’un Model Tasarımı Yayınlandı

0

Nokia geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi Nokia 8‘i tanıtmıştı. Telefon üstün donanım özellikleri ile beğeni toplarken tasarım tarafında ekran gövde oranı açısından eleştirilere maruz kaldı. Nokia, bu yıl çıkan çerçevesiz ekranlı telefonlara yeni modeli Nokia 9 ile karşılık vermeye hazırlanıyor.

Nokia’nın bir sonraki yeni amiral gemisi olacak olan Nokia 9 bu sefer yeni tasarım anlayışıyla gelecek. Bu yıl kullanıcılarla buluşan ve buluşacak olan LG G6, LG V30, Galaxy S8/S8+, iPhone X gibi Nokia 9 da incelen çerçevesi ve büyüyen ekranı ile karşımıza çıkacak.

Nokia ve Lumia akıllı telefonlar hakkında çoğu doğru sızıntıları ile bilinen  Nokia Power User tarafından Nokia 9’un maket görselleri paylaşıldı. Paylaşılan görselerde ilk dikkat çeken yeni akıllı telefonun ekran gövde oranının bir hayli büyük olması. Ayrıca parmak izi sensörü telefonun arkasında yer alıyor ve yine Zeiss Lense sahip çift arka kamera Nokia 9’da bizleri bekliyor. Ayrıca tasarımda cam kasa kullanan HDM Global görünen o ki Nokia 9’da kablosuz şarj özelliği de sunacak.

Arka kısımdaki 13MP + 13MP Carl Zeiss çift kamera, 13MP selfie kamerası, 6/8GB RAM, 128GB dahili depolama + microSD desteği, IP68 su ve toz sertifikası ve muhtemelen bir iris tarayıcı Nokia 9’un beklenen diğer özellikleri arasında yer alıyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here