Ana sayfa Haberler Bu Yılki OLED ekranlı iPhone’lar 3D Touch’lu Son Modeller Olabilir

Bu Yılki OLED ekranlı iPhone’lar 3D Touch’lu Son Modeller Olabilir

0

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, 3D Touch (3D dokunmatik) özelliğine sahip ilk iPhone modelleri olarak karşımıza çıkmıştı. Bu özellik, uygulama simgesine ağır basılı tutulduğunda bir menü açılmasını sağlıyor ve bazı işlemlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Yeni gelen bir rapor bu özelliğin ilerleyen yıllarda olmayacağına işaret ediyor.

Saygın bir analist olan Ming-Chi Kuo bu yılın başlarında yaptığı açıklamada bu yıl satışa sunulacak olan 6.1 inçlik LCD ekrana sahip iPhone’un, ekran için gerekli olan ekstra ince film tabakası nedeniyle 3D Touch’ı desteklemeyeceğini söyledi.

Şimdiyse, Apple’ın Asya’daki tedarik zincirini ziyaret eden Barclay’ın analisti Blayne Curtis’den bir rapor geldi. Curtis, 2019 iPhone modelleriyle ilgili bazı haberlerle gezisinden döndü. Analist, önümüzdeki yılki OLED modellerinin de 3D Touch özelliğini sunmayacağını “yaygın olarak anladığını” söylüyor.

Raporda ayrıca yeni suya dayanıklı AirPod 2’nin 2019’un dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Ancak Barclay’ın verilerine göre, AirPod taşıma çantasının kablosuz şarjı destekleyen bir versiyonu önümüzdeki ay piyasaya sunulacak. Curtis, uzun zamandır beklenen AirPower şarj matının da Eylül ayında sunulacağını söyledi.

Ayrıca, Apple’ın gelecek yıl daha ucuz bir akıllı hoparlör çıkarmasını bekliyor. HomePod satışlarının, Şubat ayındaki lansmanından bu yana sadece 5 milyon üniteyle hayal kırıklığına uğradığını belirtiyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here