Ana sayfa Haberler Brawl Stars, 1 Haftada 10 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Brawl Stars, 1 Haftada 10 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

0

Supercell nihayet 12 Aralık’ta Brawl Stars oyununun lansmanını gerçekleşti. Uygulama analiz firması Sensor Tower‘a göre oyun 1 haftalık süre zarfında 10 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.

10 milyon dolarlık gelirin en büyük bölümünü Amerika ve Japonya oluşturuyor. ABD’deki oyuncular %30’luk payla 3 milyon dolar, Japonya ise %16’lık payla 1.6 milyon dolar gelir elde edilmesini sağladı.

Brawl Stars’ın elde ettiği gelir diğer Supercell oyunlarıyla da karşılaştırıldı. Supercell’in bir önceki oyunu Clash Royale ilk haftada 38 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Tabi Brawl Stars’in henüz Çin‘de piyasaya sürülmediğinin altını çizelim.

Dünya çapında gerçekleşen lansmandan bu yana Brawl Stars yaklaşık 15 milyon kişi tarafından indirildi. Bu rakam Clash Royale’nin ilk hafta indirilme sayısının yarısına denk geliyor. Tabi Clash Royale’nin ilk hafta Çin’de 4 milyon indirilme sayısına ulaştığını da belirtelim.

Brawl Stars şu anda ABD ve Güney Kore dahil diğer 13 ülkede 1 numaralı ücretsiz iPhone uygulaması konumunda. Japonya’da ise 2. sırada yer alıyor. Oyun ayrıca 31 ülkede en iyi 10 iPhone uygulaması arasında yer alıyor.

Android için Brawl Stars indir
iOS için Brawl Stars indir


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here